foto

Pjotr Mamonov

  • nar. 14.4.1951 (68 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz

Biografie

Pjotr Mamonov je známý nejen pro své sugestivně ztvárněné filmové role - je totiž především hudebníkem. V 80. letech založil žánrově obtížně zařaditelnou skupinu Zvuki Mu (jejíž jedno album produkoval Brian Eno) a stal se jejím zpěvákem a autorem textů. Je znám mimo jiné svým originálním vystupováním na pódiu, kdy se během projevu uchyluje ke grimasám a podobným zvláštnostem.

Na konci 80. let se začal objevovat na filmovém plátně a také v divadle. Jeho prvním filmem, ve kterém ztvárnil hlavní roli, byl snímek Pavla Lungina z roku 1990 TAXI BLUES. Dalšími známými počiny z dílny Pavla Lungina z poslední doby jsou nábožensky orientovaný OSTROV (2006), kde Mamonov ztvárnil hlavní roli mnicha Anatolije žijícího v monastýru na březích Bílého moře a dále kontroverzní a zároveň snad trochu nedoceněný životopisný film IVAN HROZNÝ (známý také jako TSAR, 2009), kde Mamonov hraje samotného cara Ivana IV.

Miroslav "ROBOTER" B.

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace