foto

Bradley James Allan

  • nar. 14.2.1973 (46 let)
    Melbourne, Victoria, Austrálie

Biografie

Bradley James Allan se narodil 14. února 1973 v Melbourne v Australii. Tento 1,63 metrů vysoký Australan je expertem v bojových uměních, akčním choreografem, hercem a kaskadérem. V honkongském filmovém průmyslu pracuje jako člen kaskadérského týmu Jackie Chana a dělá choreografii akčních scén v hollywoodských filmech.

Allan studoval Wushu od 14 let, strávil dva roky učením se pod členy Beijing Wushu Team(u), kteří se jmenovali Liang Chang-xing a Tang Lai-wei. Ve stejném týmu byl i herec Jet Li. Je trénovaný v gymnastice a v mnoha bojových uměních včetně karate, aikida, boxu a kickboxu. Později strávil čas na Šanghajském sportovním institutu (Shanghai Institute of Sport) a naučil se čínskou mandarínštinu.

V roce 1993 dostává první filmovou příležitost ve filmu DRUNKEN MASTER III (1994), poté se vrací zpátky do Austrálie, kde se krátce připojil k australskému kaskadérskému týmu New Generation Stunts. V listopadu 1997 se objevil s australským týmem na 4. světovém Wushu šampionátu (World Wushu Championships) v Římě.

Později téhož roku slyšel, že Jackie Chan v Melbourne točí film TERČ (1997), znal některé členy australského štábu. Režisér akčních scén Cho Wing si ho pozval, aby demonstroval své bojové umění v akci. Allan dostal malou roli a smlouvu na další Jackieho film MSTITEL BEZE JMÉNA (1998), kde dabloval za Rona Smoorenburga.

Následně dostal pozvánku, aby se stal členem kaskadérského týmu Jackie Chana jako první neasijský člen, kde se vypracoval na leadera kaskadérského týmu. Má přezdívku "BÍLÝ TYGR" (Bai-Hu respektive White Tiger). S Jackie Chanem pracoval i na jeho dalších projektech.

Bradley James Allan dělal akční choreografii/režii pro filmy jako RIDDICK: KRONIKA TEMNA (2004), HELLBOY 2: ZLATÁ ARMÁDA (2008), KICK-ASS (2010) a SCOTT PILGRIM PROTI ZBYTKU SVĚTA (2010).

Rominator

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace