foto

Al Mulock

  • nar. 30.6.1926
    Toronto, Ontario, Kanada
  • zem. 1.5.1968 (41 let)
    Guadix, Španělsko

Biografie

Al Mulock celým jménem Alfred Mulock Rogers se narodil rodičům Adèle Cawthra Mulock a Alfredu Rogersovi. Navštěvoval školu A Story Studio Lee Strasberg v New Yorku. Poté ale začal studovat v The London Studio.

V padesátých letech začal působit v britském filmovém průmyslu, hrál například ve kriminálce Kill Me Tomorrow nebo v thrilleru Interpol. Poté se ale přesunul i k americkým filmů, například si zahrál ve válečném dramatu Nejdelší den, ale hlavně se proslavil v Leoneho Spaghetti westernech jako například Hodný, zlý a ošklivý, kde si zahrál ozbrojeného lovce, a také se nesmí opomenout na Spaghetti western Tenkrát na Západě, kde si zahrál Knucklese.

Při natáčení filmu Tenkrát na Západě však skočil z okna hotelového pokoje, ve kterém byl ubytován. Tato nešťastná příhoda se stala v květnu roku 1968 ve Guadixu, který se nachází ve Španělsku. Když skočil, byl ještě naživu, ale po převozu do nemocnice zemřel. Jednalo se o sebevraždu.

Dodnes se neví, proč se rozhodl si vzít život. Někdo říká že proto, že jeho žena zemřela rok předtím na rakovinu děložního hrdla, ale zase třeba spisovatel Mikey Knox ve své knize „The Good, The Bad a Dolce Vita“ tvrdí, že byl narkoman a spáchal sebevraždu, protože v Guadixu nemohl získat léky. Inu smrt Ala Mulocka je zajímavá tím, že nikdo neví přesný důvod, jenom on sám.

PlayEasy

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky