foto

David Bradley

  • nar. 2.10.1953 (65 let)
    Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tento herec amerických akčních filmů je bývalým šampionem Spojených států v kickboxu. Původně se chtěl stát zpěvákem. Na začátku své kariéry se živil především jako instruktor bojových umění. Svoji první velkou filmovou roli ztvárnil v americkém filmu AMERICKÝ NINJA 3., kde nahradil svého hereckého kolegu Michaela Dudikoffa, s nímž se sešel při natáčení čtvrtého pokračování.

Již v té době byl označován jako nástupce Michaela Dudikoffa. V první polovině 90. let se objevuje po boku Marka Dacascose v akčním filmu AMERICKÝ SAMURAJ. V té době také natáčí snímek AMERICKÝ NINJA 5. Jedná se zatím o poslední díl. S režisérem Samem Firstenbergem (režisér Amerického samuraje) dále natáčí snímky BOJOVNÍCI KRVE, CYBORG COP 1., CYBORG COP 2.

David Bradley natočil velkou spoustu akčních snímků, z nichž ten zatím u nás poslední jmenovaný nese název TERORISTÉ a vznikl v režii kanadského mistra bojových umění Jalala Merhiho. Na začátku herecké kariéry hostoval v jedné epizodě seriálu TO JE VRAŽDA, NAPSALA.

Josef "videofil" Novák

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace