foto

Fred Melamed

  • nar. 13.5.1956 (61 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Fred Melamed si v průběhu své kariéry vyzkoušel působivé rozpětí rolí a svůj hlas také propůjčil celé řadě pořadů.

Mezi jeho celovečerní snímky patří například film Petera Yatese Podezřelý, snímek Leonarda Nimoye Být dobrou matkou, filmy Marshalla Brickmana Nemocný láskou a Vražedné hry, a celá řada filmů Woodyho Allena, mimo jiné Hana a její sestry, Zlaté časy rádia, Jiná žena, Zločiny a poklesky, Stíny a mlha, Manželé a manželky či Hollywood ending.

Melamed vystudoval Hampshire College a Yale School of Drama, kterou navštěvoval společně s dalšími oblíbenými herci bratří Coenů Frances McDormand, Johnem Turturro a Katherine Borowitz (která se objevuje i ve filmu Seriózní muž). Na Yale si zahrál v hrách jako God's Smoke, Doktor Faustus nebo Benten Kozo. Od té doby byl členem divadelních společností Minneapolis Guthrie Theatre Company a Kennedy Center's Shakespeare & Company, a na Broadwayi si měl možnost zahrát ve hře Amadeus v režii sira Petera Halla.

Jakožto dabér a komentátor se podílel na doslova tisících různých televizních pořadů, dokumentů, reklam či dalších nahrávek. S jeho hlasem byly spojené například reklamy společnosti Mercedes-Benz, upoutávky na Olympiádu, komentoval pořady na stanicích National Geographic, CBS Sports či USA Network a daboval také seriál společnosti Disney Gargoyles.

Zdroj: Palace Pictures

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace