foto

Amanda Kimmel

  • nar. 3.8.1984 (34 let)

Biografie

Celým jménem Amanda Kimmel Lee je americká herečka, modelka a dokonce i královna krásy. Narodila se 3. srpna 1984. Soutěžila v Miss USA a Miss Earth, avšak mezinárodní proslulost získala jako jedna z nejznámějších soutěžících v Survivoru( v češtině Kdo přežije). Poprvé se objevila se v SURVIVOR: ČÍNA, jen o pár měsíců v SURVIVOR: MIKRONÉSIE. Soutěžila i v SURVIVOR: HEROES VS VILLAINS a dokonce se objevila ve známém seriálu FAMÍLIE.

Pro svou krásu se začala věnovat modelingu, dokonce se stala Miss Montana USA v roce 2005, a ten samý rok soutěžila v Miss USA 2005 (soutěž se konala v Baltimore), bohužel se nedokázala umístit na lepších pozicích. Nejkrásnější ženou USA v roce 2005 se stala Chelsea Cooley ze Severní Karolíny. Po výhře krásy v Montaně odcestovala do Quezon City na Filipínách, aby se účastnila Miss Earth 2005. Amanda byla totiž vybrána, aby reprezentovala Spojené státy v této soutěži krásy ze skupiny nejkrásnějších amerických účastnic byla vybrána v živém vysílání.

Její největší úspěch nebyla Miss krásy, ale populární Reality-show SURVIVOR. V Survivoru se poprvé objevila v roce 2007. Jednalo se o SURVIVOR: ČÍNA. Po pár měsících se v této reality-show objevila podruhé, tentokrát v SURVIVOR: MIKRONÉSIE, kde proti sobě navzájem soutěžili nejvíce oblíbení trosečníci a fanoušci. Amanda se stala jednou z deseti nejoblíbenějších účastníků všech předešlých sérií (bylo jich 15). Jeff Probst o Amandě řekl: ,,Amanda ví, jak hrát Survivor. Ví, jak vytvořit alianci, jak a s kým vydržet a když na to přijde, tak ví, jak se někoho zbavit. Je velmi dobrá v bojích o imunitu, ale i v posouzení člověka…“. Byla první ženou v Survivoru, která našla skrytý symbol imunity. Během soutěže navázala vztah s Oscarem Ozzym Lusthem, který byl jeden z favoritů z Survivor: Cookovy ostrovy. Ukázalo se, že spolu začali chodit. Během svého působení ve dvou řadách Survivoru získala rekord za nejvíce dní v této reality-show (78 dní – rekord byl pozdějí překonán).

Také se účastnila SURVIVOR: HEROES VS VILLAINS jako jeden z hrdinů. Byla to Amandina třetí sezóna v Survivoru. Amanda se stala prvním soutěžícím v celé několikaleté historii Survivoru, který strávil v soutěži (v divočině na ostrovech) více jak 100 dnů. Na ostrovech strávila neuvěřitelných 108 dní!

ArsenalEagle

Herecká filmografie

Filmy

2013 All Together Now
2011 Bamboo Shark
2010 Cinema Salvation
Frank Saves the Day
2009 Do hlubiny 2

TV seriály

2010 Famílie (TV seriál)
2008 Reality Obsessed (TV seriál)

Host

TV pořady

2010 Kdo přežije: Hrdinové proti padouchům (TV pořad)
2008 Kdo přežije: Mikronésie (TV pořad)
2007 Kdo přežije: Čína (TV pořad)
2000 Kdo přežije (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace