foto

Petr Konáš

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Petr Konáš se narodil 12. 4. 1983 ve městě Žirovnice na jihu Čech. V současné době však žije střídavě v Praze a v Chebu. Má jednoho mladšího bratra Daniela. Vystudoval Střední průmyslovou školu zeměměřickou v Praze, avšak tomuto oboru se věnovat nechtěl. Více méně náhodou si podal přihlášku na Vyšší odbornou školu hereckou v Praze - Michli, na kterou ho přijali. Tu také nakonec úspěšně dostudoval.

Je členem umělecké skupiny UMSKUP (umskup.cz), kde se věnuje mimo jiné i hudební složce. Petr je totiž velikým milovníkem hudby (jak pasivním, tak aktivním), hraje na několik nástrojů (od saxofonu až po bongo) a je nedílnou součástí hudební skupiny “Nezahráli“.

Od roku 2007 působí v Západočeském divadle v Chebu. Jeho první rolí byl Romeo (Romeo a Julie). Nyní ho můžeme vidět např. v inscenacích “Příběhy obyčejného šílenství“ (Petr), “Saturnin“ (Milouš), “Pane, vy jste vdova!“ (Steiner), “Práskni do bot“(Randolf) a další.

Do povědomí televizních diváků se Petr dostal díky roli Roberta Šambery v seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ 2, přestože se již předtím mihnul v seriálu České televize ZDIVOČELÁ ZEMĚ. Nyní ho však můžeme vidět dvakrát do týdne jako Šimona Kosíka v seriálu televize Prima CESTY DOMŮ.

Petr Konáš je převážně divadelní herec, kterého byste si rozhodně neměli nechat ujít na divadelních prknech, protože to stojí za to. Filmoví a seriáloví fanoušci však mohou doufat v to, že Petr v budoucnu dostane další nabídky a z našich obrazovek tak nezmizí.

. - - . . . . "alyne" - . . . -

Herecká filmografie

Filmy

2016 Vojcek (divadelní záznam)
2014 Raluca
2006 Černobílý den

TV seriály

2015 Policie Modrava (TV seriál)
Kovbojův návrat (S01E06)
2010 Cesty domů (TV seriál)
2005 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
1997 Zdivočelá země (TV seriál)

TV pořady

2011 Bubo bubo (TV pořad)
Splněná přání - Srdce pro děti (TV pořad)
1994 Snídaně s Novou (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace