Reklama

Reklama

Eliška Nezvalová

nar. 02.12.1979 (41 let)
Havířov, Československo

Biografie

Eliška Nezvalová se narodila 7. prosince 1979 v Havířově. Poté co nastoupila ke studiu na pražské Státní konzervatoři, začala se ihned věnovat nejen své dosavadní činnosti, kterou je dabing, ale také od roku 1998 hostovala v Divadle na Fidlovačce. Toto divadlo se stalo její domovskou scénou. Eliška Nezvalová se při studiích setkala s vynikajícímu pedagogy jako např. Jaroslavem Satoranským, nebo Janou Preissovou.

Hereckou kariéru odstartovala úspěšně v seriálu Hynka Bočana ZDIVOČELÁ ZEMĚ. Další její seriály bohužel již tak úspěšné nebyly. V roce 2003 to byl seriál NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA PO DVACETI LETECH. O dva roky později se znovu objevila v seriálu z nemocničního prostředí, ovšem v nejnižší kvalitě. Jednalo se o seriál ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ. Její poslední dva televizní počiny by se daly nazvat průměrnými, jak seriál PROČ BYCHOM SE NETOPILI z roku 2009, tak inscenační pohádka O KRÁLOVSTVÍ Z NUDLÍ A ŠTĚSTÍ BEZ KONCE, ze stejného roku.

Daleko úspěšnější byla a stále je v dabingu. Od roku 2002 se věnuje dabingu zahraničních filmů a v současné době, je její jméno stálicí jak u České televize, tak i v dabingu stanic HBO a Cinemax. Za zmínku postav, které nadabovala určitě stojí Julia Roberts ve filmu Hook, Marylin Monroe ve snímku Vše o Evě a nebo např. film Strach a hnus v Las Vegas, kde propůjčila hlas herečce Cameron Diaz.

Tom "mchnk" .

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama