foto

Simonetta Stefanelli

  • nar. 30.11.1954 (66 let)
    Roma, Itálie

Biografie

Simonetta Stefanelli se narodila 30.11. 1954 v hlavním italském městě Řím. V průběhu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století se objevovala převážně ve filmech italské produkce. Mimo Itálii je známá především díky roli Apollonie Vitelli-Corleone, manželky Michaela Corleone ( hrál ho Al Pacino) ve světoznámém kriminálním dramatu KMOTR (1972). Simonetta byla tehdy v podstatě neznámé 18 leté děvče. Zkušenosti z tohoto žánru však již měla o rok dříve, díky snímku MAFIE ZA MŘÍŽEMI.

V roce 1973 pózovala pro časopis Penthouse. Simonetta Stefanelli byla vdaná za známého italského herce a režiséra Michele Placida. Po jeho boku se objevila i v řadě filmů. Nejznámější společný snímek je pravděpodobně erotické drama PECCATI IN FAMIGLIA (1975). Simonetta a Michele mají společně tři děti. Dcera Violante Placido (narozena 1.5.1976) je dnes známou herečkou, hercem je rovněž syn Brenno. Druhý syn se jmenuje Michelangelo. Simonetta a Michele se rozvedli v roce 1994. Od rozvodu se Simonetta zatím ve světě kinematografie neobjevuje. Zatím posledním snímkem bylo drama z roku 1992 AMICHE DEL CUORE, LE, kde si zahrála roli Giuliany.

Dnes je Simonetta Stefanelli majitelkou módního obchod Simo Bloom v Římě a pro svůj byznys navrhuje design kabelek a bot.

Petr "Hennes" Hennebichler

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky