foto

Nerea Camacho

  • nar. 15.5.1996 (24 let)
    Balanegra, Almería, Andalucía, Španělsko

Biografie

Nerea Camacho Ramos se narodila 15. května 1996 v městečku Balanegra ve východní části španělské autonomní oblastí Andalusie. Její otec Francisco Camacho se stal šampionem autonomní oblasti Asturias v motocrossu a v současnosti je patronem jednoho ze závodních motocrossových týmů. Její matka se jmenuje María Angeles Ramos a stejně jako Nerea má umělecké sklony. Byla to právě její matka, kdo rozesílal fotografie na castingy do madridských filmových agentur.

Nerea již ve svých 9 letech začala navštěvovat divadelní akademii pro dospělé. Jako prvních se účastnila castingů na španělské seriály EL INTERNADO (Internát), který měl televizní premiéru 24. 5. 2007 a GOMINOLAS, který se začal vysílat 6. 11. 2007. Seriál Internát byl v době své premiéry druhý nejdražší seriál ve Španělsku s rozpočtem 600 000 EUR na jednu kapitolu.

V roce 2008 se objevila v hlavní roli ve filmu CAMINO, za který hned získala cenu Goya za nejlepší herecký objev v ženské kategorii. Ve svých 12 letech se tak stala zatím nejmladší držitelkou prestižní španělské ceny Goya.

V současnosti se nachází v Barceloně, kde točí film HÉROES, který bude mít premiéru na podzim roku 2010. Nerea Camacho se také v roce 2010 objevila ve španělském seriálu LOS PROTEGIDOS (Ochraňovaní) .

Estrecha

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1984 Cinema 3 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce