foto

Louise Bourgoin

  • nar. 28.11.1981 (37 let)
    Vannes, Bretaň, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ariane Bourgoin se narodila ve Vannes, na okouzlujícím jihu Bretaně. Je známou francouzskou moderátorkou, modelkou a herečkou. Pochází z velmi dobře situované rodiny, která jí poskytla solidní zázemí. Matka je psychiatričkou, otec profesorem filosofie. Po vystudování lycea ve Vannes se přesouvá do hlavního města Bretaně, kde pět let studuje na Akademii krásných umění v Rennes. V roce 2004 se z ní stává učitelka sochařského umění a začíná pracovat jako modelka.

Dva roky moderuje v rámci menších francouzských stanic a v roce 2006 pak dostává místo na Canal+. Do roku 2008 se pyšní titulem Miss Météo pořadu LE GRAND JOURNAL. V této době přijala pseudonym Louise a důvody pro to byly dva: předejít záměně s další moderátorkou Ariane Massenet a vyjádřit obdiv sochařce Louise Bourgeois. Od září 2008 moderuje krátkou, čtyřminutovou, literární rubriku LU A LA TÉLÉ, kde ďábelským tempem odprezentuje knižní novinky a následně paroduje vybranou osobnost veřejného života (mezi nimi i manželku a syna prezidenta Sarkozyho - Carlu Bruni a Jeana Sarkozyho).

Roku 2009 byla nominována na cenu César jako ženská herecká naděje za roli ve filmu LA FILLE DE MONACO. Od roku 2009 se objevuje v prestižní francouzské produkci, zmiňme například LE PETIT NICOLAS nebo LES AVENTURES EXTRAORDINAIRES D'ADELE BLANC-SEC.

Jejími idoly jsou herečky a bavičky Sylvie Joly, Florence Foresti a Muriel Robin.

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace