Reklama

Reklama

Richard O'Brien

Richard O'Brien

nar. 22.03.1942 (81 let)
Cheltenham, Gloucestershire, England, Velká Británie

Biografie (1)

Richard O’Brien, vlastním jménem Richard Timothy Smith, se narodil v Anglii roku 1942. V devíti letech, kdy se jeho otec rozhodl pořídit si ovčí farmu, se s rodinou přestěhoval do Taurangy na Novém Zélandu. Získané zkušenosti na farmě, jako jízda na koni, mu usnadnily prosadit se ve filmovém průmyslu, kde začínal jako kaskadér ve filmu CARRY ON COWBOY. Díky svému horlivému zájmu o komiksy a hororové filmy se v roce 1964 vrátil do Anglie, kde navštěvoval hodiny… (více)

Zajímavosti (6)

Shock Treatment (1981)

  • Autor Richard O'Brien výsledný film za zdařilý nepovažuje, a to kvůli četným úpravám scénáře, které jej učinily méně srozumitelným a zápletku příliš matoucí. Naproti tomu uznává, že tragikomickým zobrazením televizních reality show film předběhl svou dobu o dobrých dvacet let. (Alfréda)

Rocky Horror Picture Show (1975)

  • Bizarní dílo plné absurdních momentů vzniklo jako filmová adaptace původně muzikálové hry britsko-novozélandského herce a performera Richarda O'Briena. Milovník sci-fi a béčkových hororů koncipoval „Rocky Horror Show“ jako parodickou oslavu svých oblíbených žánrů, kterou okořenil rockovou hudbou. Produkce v režii Australana Jima Sharmana si odbyla premiéru v roce 1973 ve známém londýnském progresivním divadle Royal Court, kde o dvě dekády dříve začala umělecká revoluce tzv. rozhněvaných mladých mužů. O dva roky později už byla Rockyho hororová show inscenována i na Broadwayi a na svět se dostala také filmová verze, rovněž v Sharmanově režii. O'Brien, který se objevil v jedné z filmových rolí, se s ním podílel na scénáři. (Zdroj: Letní filmová škola)

Galerie (49)

Reklama

Herec

Scenárista

Filmy
2016

Rocky Horror Picture Show: Návrat v čase (TV film) - původní scénář

1981

Shock Treatment

1975

Rocky Horror Picture Show

Skladatel

Filmy
1975

Rocky Horror Picture Show - nepůvodní

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama