Reklama

Reklama

Tomáš Etzler

Tomáš Etzler

nar. 01.04.1963 (59 let)
Ostrava, Československo

Biografie (3)

Jeho otec Miroslav Etzler byl herec, divadelní kritik a velký čtenář s obrovskou knihovnou. Jeho bratr Miroslav Etzler šel ve šlépějích svého otce a stal se také hercem. Jako dítě byl nezvladatelný s nekončící energií, vylučovaný opakovaně ze škol. Jeden čas se věnoval čtyřem sportům najednou, včetně horolezectví, aby svému přetlaku ulevil. Vystudoval zeměpis a tělocvik na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity a nastoupil do Ostravské televize, byl však záhy… (více)

Zajímavosti (6)

Nebe (2021)

  • Poté, co spoluautorka dokumentu Adéla Špaljová a dramaturgyně Lucie Tenney přesvědčily Tomáše Etzlera, že komentář musí namluvit on, Etzler tak učinil, ale výsledek nebyl moc funkční. Průvodní slovo nakonec vzniklo tak, že si režisér Petr Václav sedl s Etzlerem a čtyři hodiny si volně povídali o tématu filmu a o Číně. Tento rozhovor byl následně sestříhán do komentáře. (Komiks)

Nebe (2021)

  • Původním záměrem Tomáše Etzlera bylo odehrát celý film pouze v sirotčinci. Záměr ale brzy shledal nefunkčním. Taktéž Etzler postupně ustoupil od nápadu, aby v dokumentu nebyl vůbec žádný komentář. (Komiks)

Nebe (2021)

  • Dokument původně vznikal pro CNN, kde měl být vysílán v délce 24 minut. Pro krátkometrážní dokument už byl dokonce určen vysílací čas. Nicméně měsíc před odvysíláním CNN sdělila Tomáši Etzlerovi, že dokument stahuje z vysílaní. Důvod svého postupu CNN nezveřejnila. (Komiks)

Galerie (6)

Reklama

Herec

Dokumentární
2022

13. komnata (seriál)

 

13. komnata Tomáše Etzlera (S19E01)

2021

Nebe

Režisér

Dokumentární
2021

Nebe

Scenárista

Dokumentární
2021

Nebe

Kameraman

Dokumentární
2021

Nebe

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama