Reklama

Reklama

Tomáš Etzler

Tomáš Etzler

nar. 01.04.1963 (58 let)
Ostrava, Československo

Biografie (2)

Krátce po revoluci v roce 1989 odchází do USA. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. V letech 2006 až 2014 byl stálým zpravodajem České televize v Číně. Jako první český novinář získal prestižní cenu Emmy.

Zajímavosti (5)

Nebe (2021)

  • Poté, co spoluautorka dokumentu Adéla Špaljová a dramaturgyně Lucie Tenney přesvědčily Tomáše Etzlera, že komentář musí namluvit on, Etzler tak učinil, ale výsledek nebyl moc funkční. Průvodní slovo nakonec vzniklo tak, že si režisér Petr Václav sedl s Etzlerem a čtyři hodiny si volně povídali o tématu filmu a o Číně. Tento rozhovor byl následně sestříhán do komentáře. (Komiks)

Nebe (2021)

  • Původním záměrem Tomáše Etzlera bylo odehrát celý film pouze v sirotčinci. Záměr ale brzy shledal nefunkčním. Taktéž Etzler postupně ustoupil od nápadu, aby v dokumentu nebyl vůbec žádný komentář. (Komiks)

Nebe (2021)

  • Dokument původně vznikal pro CNN, kde měl být vysílán v délce 24 minut. Pro krátkometrážní dokument už byl dokonce určen vysílací čas. Nicméně měsíc před odvysíláním CNN sdělila Tomáši Etzlerovi, že dokument stahuje z vysílaní. Důvod svého postupu CNN nezveřejnila. (Komiks)

Galerie (1)

Reklama

Herec

Dokumentární
2021

Nebe - vypravěč

Režisér

Dokumentární
2021

Nebe

Scenárista

Dokumentární
2021

Nebe

Kameraman

Dokumentární
2021

Nebe

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama