foto

Věra Alentova

  • nar. 21.2.1942 (77 let)
    Kotlas, Archangelská oblast, Sovětský svaz

Biografie

Věra Alentova se narodila 21.února 1942 do herecké rodiny. Její otec zemřel, když Věře nebyly ani čtyři roky.  Od té doby musela Věra a její matka často měnit místo svého pobytu. Věra dokončila střední školu v Altaji. Poté se dostala na lékařskou fakultu v Barnaulu a současně s příchodem univerzity se rozhodla tajně ukázat své matce herecké schopnosti v tamějším činoherním divadle, kde její matka pracovala, a nastoupila jako herečka vedlejší role. Byl to velký úspěch a uznání schopností. Lékařská fakulta proto byla navždy zapomenuta. Její matce se však nelíbilo, že se z Věry má stát pouliční herečka místo uznávané lékařky. Pro Věru bylo slovo její matky zákonem, ale nakonec jí přesvědčila a po roce na Barnaulu Věra odešla do Moskvy s jediným a velkým snem stát se uznávanou herečkou. V roce 1961 byla Věra přijata na Moskevské umělecké akademické divadlo (MchAT) Vladimira Ivanoviče Němiroviče Dančenka. Věra studovala s nadšením a učitelé ji měli rádi. Od roku 1965 je členkou moskevského divadla AS Puškina, kde odehrála řadu skvělých rolí klasického i moderního repertoáru. 

Věra Alentova hrála ve hrách Ostrovského a Gorkého, stejně jako v inscenacích děl V. Katajeva, M. A. Šolochova. Se svým manželem, Vladimírem Menchovem se seznámila v Stavropoli, kde s ním rok pracovala. Sama na toto období a seznámení se se svým mužem ráda vzpomíná. V roce 1969 28.července se jim pak narodila dcera Yuliya Vladimirovna Menshova. Film MOSKVA SLZÁM NEVĚŘÍ (1979) byl pak nejpopulárnějším sovětským filmem jejího muže a byl nominován na Zlatého medvěda. Jejich dcera Yuliya vystudovala stejně jako její rodiče (MchAT) a nyní je populární televizní moderátorkou. 

Mezi koníčky Věry Alentove patří šití a pletení. V roce 2001jí byl udělen Řád přátelství.

Cucina_Rc

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2012 Večernij Urgant (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace