foto

Mark Sandrich

  • nar. 26.8.1900
    New York City, New York, USA
  • zem. 4.3.1945 (44 let)
    Hollywood, Los Angeles, California, USA

Biografie

Filmový režisér Mark Sandrich začínal svoji kariéru roku 1926 filmem JERRY THE GIANT. S nástupem zvukového filmu se stal vůdčím režisérem tehdejšího studia RKO Pictures (Radio - Keith - Orpheum Pictures Inc., také RKO Radio Pictures. Společně s MGM, 20th Century Fox, Paramount a Warner se mu přezdívalo nejmenší studio z „Velké pětky". V období 1929 až 1955 vyprodukovalo přes 1 500 filmů).

V roce 1933 režíroval SO THIS IS HARRIS! Za tento 28 minutový film získal Oscara v kategorii Nejlepší krátký film. Následujícího roku vzniká VESELÝ ROZVOD s Fredem Astairem v hlavní roli. Za píseň THE CONTINENTAL si Con Conrad a Herb Magidson převzali Oscara v kategorii Nejlepší píseň. Film obdržel další nominace v kategorii Nejlepší film, Nejlepší scénář a Nejlepší hudba. Po tomto „tanečním filmu" natočil dalších pět. Vrcholem se stal HOLIDA IN z roku 1942, který získal Oscara za Nejlepší hudba, původní píseň.

Mark Sandrich režíroval 13 filmů. Zemřel při natáčení filmu BLUES SKIES s Fredem Astairem a Bingem Crosbym v hlavních rolích. Během přestávky hrál s několika herci a manželkou karty a podlehl masivnímu srdečnímu infarktu. Film dokončil Stuart Heisler. Americká fotografka Ruth Harriet Louise byla jeho sestrou.

skipi

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace