foto

Natalija Vodjanova

  • nar. 28.2.1982 (38 let)
    Nižnij Novgorod, Rusko, Sovětský svaz

Biografie

Natalia Vodianova Mikhailovna (rusky Наталья Михайловна Водянова, výslovnost Natal'ja Mihajlovna Vodjanova) se narodila 28. února roku 1982 ve městě Nižnij Novgorod v Rusku. Společně se svou matkou a dvěmi nevlastními sestrami, z nichž jedna má dětskou mozkou obrnu, vyrůstala v chudé čtvrti. Celá rodina se živila prodáváním ovoce na ulici, později si však založila krámek. V něm nepracovala pouze matka, Natalia a jedna ze sester, ale také Natalienin přítel, který ji chtěl pomoci z chudoby.

Když bylo Natalii patnáct let, zapsala se na akademii pro modelky. Tam jí řekli, že se musí naučit plynule anglicky a to do pouhých tří měsíců. Ve věku sedmnácti let se odstěhovala do Paříže, kde podepsala smlouvu s firmou Viva Models. To jí opatřilo slávu, bohatství a kontakt se svým otcem, který jí opustil, když byla ještě batole. Nyní byla na více než 175 amerických a evropských módních přehlídkách, nemluvě o její publicitě v módních časopisech a agenturách.

Na jaře roku 2009 uzavřela Natalia tříletou dohodu s francouzskou společnost spodního prádla Etam. Kolekce jsou na trh uváděny pod názvem Natalia pour Etam. Mimo to se v květnu stejného roku objevila v semifinále Eurovision Song Contest v Moskvě.

Natalia není však známá pouze ve světě modelingu, ale také na filmovém plátně. Tuto kariéru započala v roce 2001, když se objevila v dramatické komedii CQ jako Brigit. Následně si zahrála v dramatu PROBKA a v remake slavné akční fantasy SOUBOJ TITÁNŮ, kde ztvárnila Medusu. Její první hlavní role ve filmu je plánovaná na rok 2012, kdy si zahraje v románu BELE DU SEIGNEUR.

V listopadu roku 2001 si Natalia vzala muže se jménem Justin Trevor Berkeley Portman. S ním žije dodnes ve Spojených Státech Amerických, společně se svými třemi dětmi - synem Lucasem Alexanderem (narozen 22 října 2001), dcerou Nevou (narozená 24 Března 2006) a se synem Viktorem (narozen 13 Září 2007).

StrYke

Herecká filmografie

Filmy

2012 Belle du Seigneur
2010 Souboj Titánů
2009 Probka
2001 CQ

Dokumentární

2014 Pop Models (TV film)

Host

TV pořady

2012 Večernij Urgant (TV pořad)
2009 C à vous (TV pořad)
2004 Le grand journal de Canal+ (TV pořad)
2001 Friday Night with Jonathan Ross (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky