foto

Leila Hyams

  • nar. 1.5.1905
    New York City, New York, USA
  • zem. 4.12.1977 (72 let)
    Bel Air, Los Angeles, California, USA

Biografie

Leila Hyams byla americká modelka a filmová herečka. Její poměrně krátká filmová kariéra začala v němých filmech, a skončil v polovině 30. let.

Narodila se v New Yorku v roce 1905, kabaretním umělcům Johnu Hyamsovi a Leilale McIntyre. Oba rodiče mohou být později vidět v několika hollywoodských filmech často společně, jako v roce 1939 v komedii Housekeeper's Daughter.

Leila Hyams se objevila na pódiu se svými rodiči ještě jako dítě. V dospívání pracovala jako modelka a stala se dobře známá po celých Spojených státech poté, co se objevila v úspěšné sérii reklamních fotografií v novinách. Tento úspěch vedl ji až do Hollywoodu.

Svůj první film natočila v roce 1924 a její blond vlasy, jemné rysy a velmi přirozené chování dosáhlo toho, že byla obsazena v řetězci vedlejších rolích, kde po ní spíše bylo vyžadováno jen velmi málo, jen úsměv a vypadat pěkně. Po určité době ale začala být brána víc vážně jako herečka. V 1928 hrála hlavní role v prvních filmech se zvukem u MGM a největšího úspěchu dosáhla ve filmu Alias Jimmy Valentine (1928) spolu s Williamem Hainesem , Lionelem Barrymorem a Karlem Danem . Následující rok se objevila v populárním záhadném krimi filmu The Thirteenth Chair, role kterou zde zastává (podezřelá z vraždy) jí konečně nabídla možnost zobrazení svých dramatických schopností.

Její kvalita se i nadále zlepšovala což jde vidět ve vezěňském dramatu The Big House, kde hrála sestru Roberta Montgomeryho. Leila se proměla ve velice dobrou melodramatickou herečku, proto bylo byla obsazena do dvou časný hororových filmech v 30. letech, Freaks (1932) a Island of Lost Souls (1932). Leila Hyams měla také původně hrát Jane v Tarzan the Ape Man, ale to odmítla.

Po 10 letech a 50 filmech Leila přestala hrát (rok 1936), ale zůstala neodmysyletelnou částí Hollywoodu do kocne svého života. Byla vdaná za Phila Berga a zemřela v roce 1977.

Ble.Ble

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace