foto

Zdeněk Knedla

  • nar. 7.9.1960 (58 let)
    Zlín, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Známý spíše pod svým pseudonymem Železný Zekon. Pochází z moravské vesnice Vlčková ve Zlínském kraji. Od dětství vynikal neuvěřitelnou fyzickou silou a pilně se věnoval sportu. Kromě kulturistiky třeba i jízdě na koni či motocyklech. Vyučil se kovářem a tomuto povolání se krátký čas také věnoval. Ve volném čase vystupoval se svými siláckými kousky, až se z něj nakonec stal silák a bavič na plný úvazek.

Dnes patří k nejúspěšnějším lidem ve svém oboru na světě. Má na svém kontě řadu vítězství z nejrůznějších soutěží a turnajů, opakovaně se zapsal i do Guinnesovy knihy rekordů. Jeho vystoupení jsou velmi žádaná a mnohokrát se s nimi objevil před televizními kamerami. K jeho nejznámnějším kouskům patří trhání telefonních seznamů, polykání žiletek, nechal se přejíždět automobily ležíc na střepech nebo fakírských hřebících, v zubech utáhl dvanácti tunovou tatru Karla Lopraise nebo holýma rukama udržel dvě od sebe startující letadla.

Mohli jsme jej rovněž spatřit v celovečerních filmech BRAK či MUŽI V ŘÍJI.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Filmy

2009 Muži v říji
2002 Brak

TV seriály

2010 Comeback (TV seriál)
Zlatá ledvina (S02E04)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace