foto

James Mitchum

  • nar. 8.5.1941 (77 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

James Mitchum je nejstarším synem legendárního herce Roberta Mitchuma a vzhledově jako by z oka vypadl svému slavnému otci. Tím že zdědil otcovy přitažlivé a ospalé oči a mlčenlivý dobrácký vzhled, bylo od začátku zřejmé, že se Jim bude přiklánět k herecké dráze, která mu je natolik blízká. Srovnávání s otcem mu ale nakonec více úblížilo než pomohlo.

Jim poprve dostal chuť natáčet filmy v osmi letech s malou rolí v solidním westernu COLLORADO TERRITORY (1949) s herci jako Joel McCrea, Virginia Mayo a Dorothy Malone, ale připisován je mu až debut THUNDER ROAD (1958), kde si zahrál mnohem mladšího "bratra" svého otce a tento film se stal oblibeným kultem hlavně v různých motorestech. Získával zkušnosti v dalších otcových filmech jako např. THE LAST TIME I SAW ARCHIE (1961).

Jimova samostatná kariéra se skládá primárně z westernů a válečných snímků dosahujících určitého stupně kvality, ale buhví jaké převratnosti rozhodně nedosáhly. Takové filmy jako YOUNG GUNS OF TEXAS (1962), AMBUSH BAY (1966), TRACKDOWN (1976), BLACKOUT (1978) A HOLLYWOOD COP (1987) přicházejí a zase odcházejí.

Mladší bratr Christopher Mitchum následoval Jamese ve velmi podobném duchu "mrzuté cesty" k filmům. Jim byl formálně ženatý s herečkou Wende Wagner, která zemřela v roce 1997 na rakovinu. Měli spolu jedno dítě. Celkově má James děti tři - syny Price a Willa a dceru Caitlin.

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace