foto

Sarah Butler

  • nar. 11.2.1985 (34 let)
    Tacoma, Washington, USA

Biografie

Sarah Butler se narodila 11. února 1985 na západním pobřeží Spojených států amerických ve městě Puyallup, které se nachází ve státě Washington. Sarah se o umění zajímala již od útlého dětství. Zúčastňovala se pěveckých soutěží, na střední škole hrála v divadle. Později se přestěhovala do Los Angeles, aby zde studovala divadelní vědu na University of Southern California. Rok a půl hrála princeznu Bellu v divadelním představení Kráska a zvíře v Disneylandu. Nedlouho poté, co byla vyhozena z vysoké školy, sehnala si agenta pro nové talenty a začala se prosazovat v televizi a filmu.

První zkušenosti s profesionálním herectvím předvedla jako hostující herečka v KRIMINÁLCE MIAMI a později také v KRIMINÁLCE NEW YORK. V roce 2007 si poprvé zahrála ve filmu, v dramatické komedii A COUPLE OF WHITE CHICKS AT THE HAIR DRESSER, která ovšem není příliš známá. O dva roky později si zahrála roli Evy v hororu FLU BIRD HORROR, který pochází z dílny amerického televizního kanálu SyFy. Tentýž rok měla také roli v nepříliš známém seriálu LUKE 11:17, jehož epizody se vysílaly pouze na internetu. Nestálou roli měla také v dalším internetovém seriálu I < 3 VAMPIRES.

V roce 2010 získala 168 cm vysoká herečka hlavní roli v „rape and revenge“ thrilleru I SPIT ON YOUR GRAVE Jednalo se o remake stejnojmenného thrilleru z roku 1978, který byl průkopnickým dílem v daném subžánru. Ačkoli ji zpočátku filmová nahota a násilí odrazovalo, nakonec se rozhodla ve filmu účinkovat a nenechat si proklouznout velkou šanci mezi prsty. Sarah ztvárnila roli spisovatelky Jennifer, která je přepadena a několikrát znásilněna při svém pobytu na chatě uprostřed rozlehlých lesů. Její postava následně usiluje o pomstu na několika mužích. Tato role je pro Sarah prozatím jejím největším úspěchem na filmovém plátně.

Jiří "Hrabka" Hrabala

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace