foto

Jai Courtney

  • nar. 15.3.1986 (32 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jai Stephen Courtney se narodil 15. března 1986 v australském Sydney. Po studiu na umělecké škole a sérii menších rolích v australských seriálech, získal Jai v roce 2010 svou první větší roli v americkém seriálu SPARTAKUS: KREV A PÍSEK. Tato role ho katapultovala do áčkové hollywoodské produkce. V roce 2012 si zahrál po boku Toma Cruise v akčním filmu JACK REACHER: POSLEDNÍ VÝSTŘEL. O rok později ztvárnil v pátém pokračování SMRTONOSNÉ PASTI i s podtitulem OPĚT V AKCI syna slavného Johna McClanea (Bruce Willis).

Rok 2014 byl pro Jaie pracovně úspěšný. Zahrál si v režisérských počinech dvou veleslavných kolegů: ve válečných filmech NEZLOMNÝ Angeliny Jolie a CESTA NADĚJE Russella Crowea. Dále se objevil po boku Aarona Eckharta v ne úplně vydařené fantasy JÁ, FRANKENSTEIN a ztvárnil postavu Erica v komerčně úspěšné akční sci-fi DIVERGENCE.

Roli Erica si zopakoval následující rok v pokračování nazvaném REZISTENCE. V návratu akční legendy TERMINÁTOR GENESIS (2015) hraje tento sympatický Australan jednu z hlavních rolí po boku Emilie Clarke, Arnolda Schwarzeneggera a J.K. Simmonse.

Krátce před premiérou REZISTENCE se Jai upsal týmovce podle komiksu ze stáje DC Comics SUICIDE SQUAD (SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL), která půjde do kin v srpnu 2016. Jai bude hrát postavu Boomeranga vedle takových hvězd, jakými jsou Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie, Jesse Eisenberg atd.

Martina "mkubalikova" Kubalíková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace