foto

Jai Courtney

  • nar. 15.3.1986 (34 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie

Biografie

Jai Stephen Courtney se narodil 15. března 1986 v australském Sydney. Po studiu na umělecké škole a sérii menších rolích v australských seriálech, získal Jai v roce 2010 svou první větší roli v americkém seriálu SPARTAKUS: KREV A PÍSEK. Tato role ho katapultovala do áčkové hollywoodské produkce. V roce 2012 si zahrál po boku Toma Cruise v akčním filmu JACK REACHER: POSLEDNÍ VÝSTŘEL. O rok později ztvárnil v pátém pokračování SMRTONOSNÉ PASTI i s podtitulem OPĚT V AKCI syna slavného Johna McClanea (Bruce Willis).

Rok 2014 byl pro Jaie pracovně úspěšný. Zahrál si v režisérských počinech dvou veleslavných kolegů: ve válečných filmech NEZLOMNÝ Angeliny Jolie a CESTA NADĚJE Russella Crowea. Dále se objevil po boku Aarona Eckharta v ne úplně vydařené fantasy JÁ, FRANKENSTEIN a ztvárnil postavu Erica v komerčně úspěšné akční sci-fi DIVERGENCE.

Roli Erica si zopakoval následující rok v pokračování nazvaném REZISTENCE. V návratu akční legendy TERMINÁTOR GENESIS (2015) hraje tento sympatický Australan jednu z hlavních rolí po boku Emilie Clarke, Arnolda Schwarzeneggera a J.K. Simmonse.

Krátce před premiérou REZISTENCE se Jai upsal týmovce podle komiksu ze stáje DC Comics SUICIDE SQUAD (SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL), která půjde do kin v srpnu 2016. Jai bude hrát postavu Boomeranga vedle takových hvězd, jakými jsou Jared Leto, Will Smith, Margot Robbie, Jesse Eisenberg atd.

Martina "mkubalikova" Kubalíková

Host

TV pořady

2015 The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(25)