foto

Dan Haggerty

  • nar. 19.11.1941
    Burbank, Kalifornie, USA
  • zem. 15.1.2016 (74 let)
    San Fernando Valley, Kalifornie, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Měří 185 centimetrů a narodil se ve znamení štíra. Dětství prožil ve Wisconsinu, kde jeho rodina vlastnila drobnou živnost se zvířecí atrakcí. Pomohl rozšířit pohyb volně žijících zvířat, hlavně černého medvěda se kterým nacvičil několik triků, včetně pití sodovky z láhve.

Po vystudování střední školy se přestěhoval do jižní Kalifornie, kde se snažil prorazit do filmu. Brzy se mu to daří v muzikálech: Muscle Beach Party (v roli kulturisty) a Girl Happy (po boku Elvise Presleyho). Jeho láska ke zvířatům mu otevřela vrátka do studia Walta Disneyho, kde pracoval jako krotitel a pro televizní seriál TARZAN zaskakoval jako kaskadér. Pomáhal sestavovat motocykly pro film EASY RIDER, hrál v několika nízkorozpočtových filmech, či nezávislém snímku LIFE AND TIMES OF GRIZZLY ADAMS (1974). Film byl takovým hitem, že se natočil i seriál (1977) a v témže roce ho vysekali z Hollywoodského chodníku slávy. Jednalo se, ale o tiskovou chybu v hláskování, kdy výbor místo Dan napsal Don. Důvodem však nebylo jen podobné jméno, ale že Don Haggerty byl tatínek Dana. V malé roli se objevil ve snímku AMERICANA po boku Davida Carradina, který snímek i režíroval.

Danova sláva byla však vrtkavá, když byl zatčen začátkem 80.let za prodej drog (kokainu). Vše bylo vysvětlováno, že sháněl peníze na nákup léku pro svou těžce nemocnou manželku (rakovina). Odpracoval si 90 dnů veřejně prospěšných prací. Srážka jeho motocyklu, ho na nějaký čas sundala z hvězdného nebe, objevil se až ke konci 80.let. Svoji energii však začal využívat jiným směrem a v roce 1990 se začíná věnovat restaurační síti "Haggerty bistro" v Studio City v CA a propagaci vlastní barbecue omáčky. Střídavě i točil, za povšimnutí stojí snímky ZMRAZENÍ, ČEJENSKÝ BOJOVNÍK, MEDVĚDÍ HORA A NÁVRAT NA MEDVĚDÍ HORU. Pracoval jako mluvčí firmy PAP-IMI (zdravotnické zařízení), kde kde se údajně účastnil podvodu, nic mu ale neprokázali.

Byl dvakrát ženatý, prvně s Diane Rooker (1959-1984), s níž měl dvě děti a podruhé se Samanthou Haggerty (1984-2008), s níž měl tři děti. Samantha zahynula 10. srpna 2008, když jela na motorce.

Jakub "Rodriguez" Kučera

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

1990 Chance

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace