foto

Michael Sinelnikoff

  • nar. 1.8.1928 (89 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Michael Sinelnikoff se narodil 1. srpna 1928 v Londýně, ačkoli oba jeho rodiče pocházeli z Ruska. Zatímco rodina jeho otce byla velmi chudá a přistěhovala se do Anglie výhradně s vyhlídkou lepšího zítřka, jeho matka pocházela z bohaté moskevské rodiny. Osud tomu chtěl, aby se tihle dva poznali, a když navíc Michaelův otec vynalezl zápalnou minometnou pušku, byly jakékoli finanční trable nadobro a neodvratně zažehnány.

Již odmala směřovaly jeho kroky na jeviště a v londýnské Kensington Garden si zahrál například v klasickém románu Petera Pana, aby následně jeho vcelku bezstarostný život narušila mračna v podobě Adolfa Hitlera a druhé světové války. Po jejím skončení vystudoval Sinelnikoff Královskou akademii dramatického umění a také Italian Conti School, ovšem v průběhu své dlouholeté televizní kariéry se stal více známý jako producent a režisér, nežli aktivní herec. Brzy po skončení školy totiž emigroval do Kanady, kde získal práci ve společnosto Broadcasting Corporation, pro níž natočil v rozmezí deseti let hned 70 televizních dramat. V průběhu příštích let pak pracoval Michael neúnavně pro tuto společnost jako herec, spisovatel, režisér nebo střihač.

Velký zlom přišel ale až v roce 1984, kdy se Sinelnikoff stal zakládajícím ředitelem dnes již slavné zábavní společnosti Cirque du Soleil, kterou dovedl, díky svým dlouholetým divadelním zkušenostem, k velkým úspěchům. Zde se také poprvé setkal se začínajícím producentem Lucem Campeauem, jenž mu v roce 1988 zařídil jeho nejslavnější hereckou roli profesora Sumerleeho v televizním fantasy seriálu ZTRACENÝ SVĚT, který se ale dostal na divácké obrazovky až o 11 let později.

Mimoto si ho můžeme pamatovat také třeba z filmu Martina Cambella TRESTNÍ PRÁVO z roku 1988, kde si zahrál s Garym Oldmanem nebo Kevinem Baconem. V poslední době pak ztvárnil například jednoho ze starších radních ve Snyderově BITVĚ U THERMOPYL a menší roli mu přidělil i Bill Paxton v jeho sportovním dramatu GOLFOVÝ SEN.

I přes svůj úctyhodný věk si Michael Sinelnikoff stále udržuje neskutečnou vitalitu, pracovní zápal a velkou lásku k vaření, klasické hudbě, cestování a četbě.

Jakub "lamps" Vopelka

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace