Reklama

Reklama

Xiaoming Huang

Xiaoming Huang

nar. 13.11.1977 (45 let)
Qingdao, Shandong, Čína

Zajímavosti (3)

Království bílé čarodějnice (2014)

  • Herec Huang Xiaoming (Zhuo Yihang) si během natáčení po pádu z tří metrové výšky na levé noze zlomil dva prsty. Jednalo se o nešťastnou shodu okolností, kdy herec zavadil o filmařské vybavení; kabely. Po dobu rekonvalescence se herec po filmovém place pohyboval v kolečkovém křesle. (Conspi)

The Patriot Yue Fei (2013)

  • Ačkoliv tvůrci televizní série čerpali inspiraci z historicky dochovaných údajů, vztahujících se ke skutečné postavě čínské historie, generálu Yue Fei (Xiaoming Huang), neodpustili si inspiraci z literární novely 'Shuo Yue Quanzhuan' (說岳全傳) a jiných ústně tradovaných pověstí, vztahujících se ke generálově životu. Yue Fei (1103 - 1142) byl pověstným vojenským generálem, žijícím v době vládnoucí čínské císařské dynastie Song (960 - 1279), jenž největší slávy dosáhl vítěznými taženími proti početně převažujícím vojenským jednotkám opoziční dynastie Jing (1115 - 1234), okupující severovýchodní cíp Číny. Generál měl dle dochovaných údajů opravdu obrovskou sílu. Byl vynikajícím válečníkem, dokázal střílet z luku oběma rukama lépe než kdokoliv jiný a byl otcem čtveřici synů a jedné dceři. V moderní čínské historii je generálovo jméno synonymem příkladné loajality. Série je do této doby vůbec první ryze čínskou televizní série, promítanou prostřednictvím americké kabelové stanice HBO. (Conspi)

Ye Wen 2 (2010)

  • Herec Huang Xiaoming (Wong Shun-Leung) se na svoji roli připravoval svérázným způsobem, když svůj hotelový apartmán změnil v tělocvičnu, kde na přistavěných dřevěných figurínách procvičoval bojové umění Jung-čchun. (Conspi)

Galerie (123)

Reklama

Herec

Host

Pořady
2014

Bēnpǎo Ba

Ovládací panel

Reklama

Reklama