foto

Xiaoming Huang

 • nar. 13.11.1977 (40 let)
  Qingdao, Shandong Province, Čína
 • Sdílet na Twitteru
 • Sdílet na Facebooku

Zajímavosti o tvůrci (2)

 • Království bílé čarodějnice (2014)

  - Herec Huang Xiaoming (Zhuo Yihang) si během natáčení po pádu z tří metrové výšky na levé noze zlomil dva prsty. Jednalo se o nešťastnou shodu okolností, kdy herec zavadil o filmařské vybavení; kabely. Po dobu rekonvalescence se herec po filmovém place pohyboval v kolečkovém křesle. (Conspi)

 • Jing Zhong Yue Fei (TV seriál) (2012)

  - Ačkoliv tvůrci televizní série čerpali inspiraci z historicky dochovaných údajů, vztahujících se ke skutečné postavě čínské historie, generálu Yue Fei (Xiaoming Huang), neodpustili si inspiraci z literární novely 'Shuo Yue Quanzhuan' (說岳全傳) a jiných ústně tradovaných pověstí, vztahujících se ke generálově životu. Yue Fei (1103 - 1142) byl pověstným vojenským generálem, žijícím v době vládnoucí čínské císařské dynastie Song (960 - 1279), jenž největší slávy dosáhl vítěznými taženími proti početně převažujícím vojenským jednotkám opoziční dynastie Jing (1115 - 1234), okupující severovýchodní cíp Číny. Generál měl dle dochovaných údajů opravdu obrovskou sílu. Byl vynikajícím válečníkem, dokázal střílet z luku oběma rukama lépe než kdokoliv jiný a byl otcem čtveřici synů a jedné dceři. V moderní čínské historii je generálovo jméno synonymem příkladné loajality. Série je do této doby vůbec první ryze čínskou televizní série, promítanou prostřednictvím americké kabelové stanice HBO. (Conspi)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace