foto

Filip Pošivač

  • nar. 5.8.1986 (33 let)

Biografie

Režisér a výtvarník animovaných filmů. Vystudoval VŠUP v Praze, obor filmová a televizní grafika. Věnuje se také ilustraci dětských knih. Mezi jeho knihy patří například leporelo s básněmi Petra Borkovce Všechno je to na zahradě (Běžíliška, 2013), které bylo zařazeno do katalogu Nejlepší knihy dětem 2014, velká obrazová kniha pro děti Kuba Tuba Tatubahn (Běžíliška, 2015, napsala Jana Šrámková), jejiž vzink byl podpořen mimojiné Nadací Miroslava Šaška. Dále ilustroval do Mladé fronty, Arga, Albatrosu nebo Kantu. Dva roky se věnoval ilustracím do dětského časopisu HraNa.

Je autorem výtvarných návrhů bakalářského filmu Kateřiny Karhánkové Nový druh, který získal řadu mezinárodních ocenění. Výtvarně spolupracoval na celovečerním filmu Jana Baleje Malá z rybárny. Nyní společně s Barborou Valeckou a Janou Šrámkovou připravuje loutkový celovečerní film.

Režijní filmografie

Filmy

2015 Až po uši v mechu
2011 O Tondovi, který svítil (studentský film)
2010 Cesta (studentský film)
2009 Afrika (studentský film)
Cvrček a mravenci (studentský film)
Móda (studentský film)
Tisíc a jedna noc

TV seriály

2016 Živě z mechu (TV seriál)
Zavři houbu, je tu víla! (E06)
Nasyslené Vánoce (E05)
Krtek a pracny (E04)
další epizody (6)

Scenáristická filmografie

Filmy

2015 Až po uši v mechu

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace