foto

Steve Yoo

  • nar. 15.12.1976 (42 let)
    Soul, Jižní Korea
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ačkoliv se Steve narodil v hlavní jihokorejské metropoli, většinu svého života prožil na cestách. Rodnou zemi společně s rodiči opustil ve třinácti letech, když se přestěhoval do kalifornského Orange Country. Zde se dostal tak říkajíc přímo do víru hudebního dění. Steve totiž miluje hudbu a všechno, co je s hudbou nějak spojené. Ať už to jsou pouliční hudební spolky, rapující do rytmů akustických nástrojů, tančící skupiny mladých lidí do rytmů moderní elektronické taneční hudby nebo černošské R&B, Steve je vždy tam, kde se zrovna něco děje.
 
A právě hudba se stala primárním zdrojem jeho největšího úspěchu. Po odeslání několika podomácku natočených kazetových nahrávek kalifornské vydavatelské společnosti Brothers Entertainment se záhy vydává na dráhu profesionálního rapera, jehož debutová multižánrová nahrávka "West Side" pokořuje v roce 1997 všechny jihokorejské hitparády a stává se ve své době nejprodávanějším albem. Díky vysokým mezinárodním prodejům se ze Steveho stává celebrita a populární umělec, v jehož sbírce se skví jedno prestižní ocenění za druhým. V následujícím roce vydává album druhé "1998 V2 For SALE", s nímž expanduje směrem k jihovýchodnímu cípu asijského kontinentu, do Číny, Vietnamu, Hongkongu a Indonésie, kde se střetává s obrovským úspěchem. O slibné budoucnosti třetího alba je v zásadě rozhodnuto a není tak žádným překvapením, že díky několikamilionovým prodejům hudebních nosičů se Steve stává jedním z komerčně nejúspěšnějších hudebníků západoasijského hudebního trhu.
 
Velkého zlomu se mu dostává v roce 2002, kdy jej čeká povinný nástup k výkonu povinné vojenské služby u jihokorejské armády. Těsně před jeho mediálně sledovaným povoláním k výkonu služby se Steve stává právoplatným občanem Spojených Států Amerických. Konzervativní jedinci jej odsuzují a nazývají zrádcem své vlastní země. Vláda Jihokorejské republiky tento radikální zásah považuje za dezerci a s okamžitou platností jej deportuje ze země bez možnosti návratu. Díky tomuto vyhoštění se Steve přesunuje do Pekingu, kde má blíže ke svým nově nabytým závazkům filmového kaskadéra, dvojníka, ale hlavně filmového herce. Zde se v roce 2008 upisuje k patnáctiletému kontraktu filmové výrobní společnosti Jackieho Chana, díky němuž se po boku slavného herce objevuje například v roce 2010 v roli prince Wena ve snímku Little Big Soldier (2010). V roce 2012 po boku slavného herce spočívá znovu, a to ve snímku Chinese Zodiac (2012). Po roli mafiánského bosse v komediálním westernovém snímku Scheme With Me (2012) a výrazné roli v čínském historickém seriálu The Patriot Yue Fei (2012) se v roce 2013 herec objevuje i po boku Keanu Reevese v mezinárodní koprodukci snímku Man Of Tai Chi (2013). Ve stejném roce ztvárňuje jednu z hlavních rolí v čínském akčním snímku The Wrath Of Vajra (2013), kde naplno uplatňuje svůj velký koníček, kterým jsou bojová umění.
 
Ačkoliv Steve v roce 2011 obdržel od jihokorejské vlády oficiální omluvný dopis s uděleným povolením k návratu s možností opětovného nabytí korejského občanství, neprojevil herec byť sebemenší snahu o jakoukoliv akci spojující jej s Jižní Koreou a nadále zůstává v Pekingu.

Ian "Conspi" Maitner

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace