foto

Casey Affleck

  • nar. 12.8.1975 (45 let)
    Falmouth, Massachusetts, USA

Biografie

Casey Affleck je uznávaný a výjimečný herec, který se zapsal do světa filmu jako představitel působivých rolí. Affleck byl nominován na Oscara, Zlatý globus a cenu SAG za svůj výkon v charakterním dramatu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Film, který napsal a režíroval Andrew Dominik (Drsňák Chopper), sleduje Fordovu (Affleck) posedlost Jesse Jamesem (Brad Pitt), která rychle přerůstá v nenávist poté, co se stane členem bandy tohoto legendárního psance.

Velké uznání sklidil také za svou roli po boku Eda Harrise, Morgana Freemana a Michelle Monaghan ve filmu Gone Baby Gone na motivy stejnojmenného románu Dennise Lehanea. Tento snímek, který je režijním debutem Bena Afflecka, vypráví příběh dvou bostonských detektivů, pátrajících po unesené čtyřleté holčičce.

Společně s Mattem Damonem Affleck napsal a zahrál si v nezávislém road movie Gerry v režii Guse Van Santa. K vidění byl také ve Van Santových filmech Dobrý Will Hunting a Zemřít pro. Dále má na svém kontě například film Christophera Nolana Interstellar s Matthew McConaugheym, Jessicou Chastain a Anne Hathaway, či snímek Pryč od pece, v němž si zahrál společně s Christianem Balem, Woody Harrelsonem a Zoe Saldanou.

(Falcon)

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Střihačská filmografie

Filmy

2002 Gerry

Host

TV pořady

2017 23rd Annual Screen Actors Guild Awards (TV pořad)
Oscar 2017 (TV pořad)
The 74th Golden Globe Awards (TV pořad)
2015 The Late Show with Stephen Colbert (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)
2008 Stand Up to Cancer (TV pořad)
The 80th Annual Academy Awards (TV pořad)
2004 At the Movies (TV pořad)
1998 Na plovárně (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
1975 Saturday Night Live (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(213)