foto

Petra Pyšová

  • nar. 19.11.1967 (52 let)

Biografie

Petra Pyšová se narodila 19.listopadu roku 1967. Jako malá toužila hrát ve filmu. Její první konkurz, který absolvovala ve čtrnácti letech na film Bota jménem Melichar, nedopadl úspěšně, avšak nic nebylo ztraceno. Režisér Zdeněk Troška si o rok později vzpomněl na Petru z loňského konkurzu a okamžitě ji obsadil do filmu SLUNCE SENO JAHODY (1983). Film byl tak úspěšný, že po letech vznikly ještě další dva díly SLUNCE SENO A PÁR FACEK (1989) a SLUNCE SENO EROTIKA (1991).

Bohužel to byl jediný herecký výkon Petry Pyšové (později Schmalzové), který jsme mohli vidět. Své nadějné herectví záhy ukončila a vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Ovšem na televizních obrazovkách se objevila ještě dvakrát. Jednou jako hlasatelka a později po mateřské povinnosti v roce 1998 jako moderátorka politického diskuzního pořadu Nedělní partie.

Od roku 2000 pak působila jako tajemnice představenstva v Komerční bance a později jako vedoucí nastavení Public Relations a komunikace eBanky. V současné době působí jako ředitelka Nadace Duhová energie společnosti ČEZ.

Cucina_Rc

Herecká filmografie