foto

Marie Kružíková

  • nar. 23.9.1987 (33 let)
    Praha, Československo

Biografie

Marie Kružíková se narodila v Praze roku 1987 jako nejstarší z pěti sourozenců. Chodila na hodiny klavíru, baletu, moderního tance, věnovala se gymnastice i bojovým sportům. Nakonec až v divadelním souboru zjistila, že tam může spojit všechny své zájmy a to ji přirozeně dovedlo na hereckou dráhu. Již od dvanácti let si psala scénáře pro své divadelní hry a pohádky. Později, když studovala gymnázium, navštěvovala sice dramatický kroužek pod vedením pana Miloslava Machoně a nadšeně hrála v jeho divadelním souboru, ale stále myslela, že se v dospělosti vydá na dráhu zubařky. Až po pár letech, když držela v ruce papír s přijetím na medicínu i na hereckou školu, rozhodlo její srdce a šla za uměním.

Hereckou školu sice nakonec nedostudovala, studium ale přerušila právě kvůli hereckým nabídkám a také kvůli tomu, že chtěla jít svou vlastní cestou. Její velkou vášní je sport, tanec a šachy, které ji moc baví. Z ročních období miluje nejvíce jaro, věnuje se charitativním projektům a také se podílí na produkci Shorts, což jsou pravidelné projekce nejzajímavějších krátkých filmů, které probíhají v několika městech České republiky a na Slovensku.

Nejvíce se vryla do povědomí diváků v TV pořadu Kdo je kdo?, kde vyniká svým šarmem a humorem v roli asistentky Květy, a baví diváky svými výstupy. Svou první filmovou roli si ale zahrála již v roce 2011, v pohádce Zdeňka Trošky Čertova nevěsta. Pak následovala řada studentských filmů, v roce 2014 se objevila v jedné z rolí ve filmu Vejška režiséra Tomáše Vorla st. a také v romantické komedii Šťastná. Tento rok ji uvidíme ve filmu o Lídě Baarové od Filipa Renče.

Marie Kružíková je okouzlující, ale k tomu k ní ještě patří talent. Patří mezi ty herečky mladé generace, o kterých ještě zaručeně uslyšíme! Její motto: herectví je vlastně takové zrcadlo situací ze života.

Martin "Phate72" Norman

Herecká filmografie

Filmy

2018 Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
2016 Lída Baarová
2015 Cesta do Říma
2014 Vejška
Šťastná
2013 Chtěla bych věřit (studentský film)
2012 Bad Bed (studentský film)
Dvojhra (studentský film)
Origami (studentský film)
Ospalé odpoledne (studentský film)
Schůzka (studentský film)
Sen (studentský film)
Zeď (studentský film)
2011 Čertova nevěsta

TV seriály

2019 Sever (TV seriál)
Nepřátelé státu (E03)
2018 Inspektor Max (TV seriál)
Dobrák od kosti (E05)
Krejzovi (TV seriál)
Návštěva z personálního (S01E16)
Rozbitý krunýř (S01E13)

Host

TV pořady

2014 Kdo je kdo? (TV pořad)
2013 Vylomeniny (TV pořad)
2010 TOP STAR (TV pořad)