foto

Rick Gomez

  • nar. 1.6.1972 (45 let)
    Bayonne, New Jersey, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozen 1. června 1972 v Bayonne v New Jersey jako Richard Harper Gomez. Když mu bylo 15, přestěhoval se s rodinou do South Plainfieldu. Tam chodil na South Plainfield High School, kde odmaturoval a přestěhoval se do New Yorku, aby se stal hercem. Už na začátku roku 1993 se objevil v seriálu THE ADVENTURES OF PETE & PETE, jako Endless Mike, jehož roli si zopakoval ještě několikrát a naposledy v roce 1996. Mezitím se v roce 1995 objevil v seriálu BOB AND SULLY a ve filmu MERCY. V roce 1996 následovala epizodní role v LAW & ORDER.

Následující rok byl obsazen do jedné z pravidelných vedlejších rolí v seriálu HITZ, ten byl ale bohužel stažen po odvysílání deseti epizod. Do konce devadesátých let následovaly seriály THE EDDIE FILES, KABLAM! a filmy ENOUGH ALREADY, SHARK IN BOTTLE A THREE TO TANGO. V roce 2001 přichází minisérie HBO, BAND OF BROTHERS a s ní i Gomezova zatím nejslavnější role, seržanta George Luze hrál v devíti epizodách z celkových deseti. Po odvysílání minisérie se objevil po boku kolegů z Band of Brothers, Donnieho Wahlberga a Neala McDonougha v seriálu BOOMTOWN.

Následovaly role ve filmech 11:14, HELTER SKELTER, RAY a SIN CITY. V roce 2006 ztvárnil jednu z titulních postav v seriálu WHAT ABOUT BRIAN, který se dočkal dvou sezón a celkem 24 epizod. K tomu navíc hrál vedlejší roli v seriálu MY GYM PARTNER’S A MONKEY a objevil se ve filmu TRANSFORMERS.

V roce 2009 začal další seriál, ve kterém byl obsazen do jedné z hlavních rolí. CUPID byl ale stažen po odvysílání sedmi epizod. O rok později si zahrál v seriálu JUSTIFIED a ve filmu LOVE RANCH. Kromě herectví se ovšem rád věnuje v dabingu. Již v Band of Brothers předvedl, že má velký hlasový rozsah a talent na napodobování. To uplatnil při dabingu her jako Call of Duty 2, Final Fantasy VII nebo Final Fantasy X-2 a filmů jako THE ANIMATRIX a THE CHRONICLES OF RIDDICK: DARK FURY.

Sony1994

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2015 The Week

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace