foto

Ilan Eshkeri

  • nar. Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anglický hudební skladatel, narozený v Londýně. V dětství se učil hrát na housle a na kytaru, později hrál v rockové kapele. Na univerzitě v Leedsu vystudoval hudbu a anglickou literaturu. Již v době studií spolupracoval se skladateli Edwardem Shearmurem, Michaelem Kamenem a s hudebním producentem Stevem McLaughlinem.

První větší příležitost dostal ve filmu PO KRK V EXTÁZI (2004) režiséra Mathew Vaughana, za což byl nominován na Objev roku. Spolupráce s tímto režisérem pokračovala ve filmu HVĚZDNÝ PRACH (2007), za který obdržel jak cenu Objev roku, tak i od Mezinárodní filmové asociace hudebních kritiků cenu za Nejlepší originální filmovou hudbu roku 2007. Zatím posledním filmem, který vzešel ze spolupráce s režisérem Vaughanem, je hit roku 2010 KICK ASS. V r. 2010 byl Eshkeri nominován na cenu Ivora Novella za nejlepší původní filmovou hudbu k filmu KRÁLOVNA VIKTORIE (2009).

Eshkeri rovněž spolupracuje s hvězdami hudebního nebe, jako jsou Annie Lennox, David Gilmour, Sinead O´Connor nebo skupina Take That.

Ilan Eshkeri žije a pracuje v Londýně a lze očekávat, že větší část své úspěšné kariery má tento nadaný hudebník teprve před sebou.

Dáša "lola3121" :-)....

Skladatelská filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace