foto

Nieves Navarro

  • nar. 10.11.1938 (80 let)
    Almería, Andalucía, Španělsko

Biografie

Když ve Španělsku zuřila naplno Občanská válka, narodila se 10. listopadu 1938, v přístavním městě Almería v Andalusii, Nieves Navarro García. Ve světě filmu byla známá také pod jménem Susan Scott, které začala používat po roce 1969. Největšího věhlasu dosáhla v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, zejména v italském filmu. Za svou kariéru ztvárnila téměř padesát rolí.

Svou kariéru začínala jako modelka různých reklam. Zavedení televize ve Španělsku v roce 1956, pro ní znamenalo další příležitosti k práci v tomto odvětví, během několika příštích let. Hereckou kariéru, ale začíná až v Itálii. Nieves se uplatnila v komediálním žánru a na počátku kariéry to byl hned Totó, s kým měla tu čest natáčet. Jednalo se o komedii TOTÓ D´ARABIA (1966), kde hrála v roli krásné špiónky Doris, okouzlující šejka Kuvajtu.

Nieves byla také jednou z prvních ženských hvězd žánru spaghetti westernů. Debutuje roku 1965 ve westernech UNA PISTOLA PER RINGO (jako Dolores) a IL RITORNO DI RINGO (jako Rosita). Dále přicházejí weterny I LUNGHI GIORNI DELLA VENDETTA (1967) a role Dolly, dále pak například SBOHEM, SABATO (1971).

V roce 1972 se stal jejím manželem italský režisér a producent Luciano Ercoli. Nieves pak hrála v mnoha snímcích jeho produkce až do počátku osmdesátých let. Poprvé se setkali při natáčení Ercoliho „giallo“ snímku LA MORTE ACCAREZZA A MEZZANOTTE (1972), kde hrála roli Valentiny, ve filmu, který by se dal nazvat „krimi-komedio-thriller“. V tomto roce také natočila „giallo“ Sergia Martina, kde hrála s Martinovo oblíbenou dvojicí Hilton-Fenech. Po svatbě s Ercolim se společně odstěhovali do Itálie a Nieves se dále prosazovala v žánru erotického filmu. V roce 1973 naplno ukázala krásu svého těla v thrilleru plném vražd a sexu PASSI DI DANZA SU UNA LAMA DI RASOIO (1973). Známá je divákům také díky roli Maggie ve filmu EMANUELLE E GLI ULTIMI CANNIBALI (1977) a hlavní rolí Emanuelly ve filmu EMANUELLE E LOLITA (1978), režie Joe D'Amato. Pod tímto režisérem hrála také například v eroticko-hororovém snímku ORGASMO NERO, kde se jí stala partnerkou černoška Lucia Ramirez a filmovým manželem Richard Harrison.

Poslední filmy natočila Nieves v roce 1989. Jednalo se o komedii FIORI DI ZUCCA, kde byl jejím hereckým synem Silvio Vannucci a snímek CASA DI PIACERE. Filmy ale nepřinesly očekávaný úspěch. Nieves se v posledních letech vrátila k životu v rodném Španělsku. Odstěhovala se i se svým manželem do Barcelony.

Nieves Navarro García alias Susan Scott určitě mohla dosáhnout ve své kariéře na „vyšší stupně“. Tato po všech stránkách krásná žena, se ale stala obětí své krásy. Nahota byla v té době ve filmech velmi žádána a filmaři upřednostňovali u žen jako Nieves, krásné tělo, před hereckým uměním. Škoda, protože zrovna ona měla na to stát se velkou herečkou.

Petr "Hennes" Hennebichler

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace