foto

Roque Baños

  • nar. 1968
    Jumilla, Murcia, Španělsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Roque Baños López se narodil v roce 1968 v Jumille (Murcía ve Španělsku). Roque Baños je španělský skladatel, který je na španělské hudební scéně považován za nejlepšího skladatele soudtracků. Hlavní vliv ve světě hudebním měl jeho otec saxofonista. Svá studia začíná na konzervatoři v Murcíi, v roce 1986 se stěhuje do Madridu, kde pokračuje ve svých hudebních studiích na Královské hudební konzervatoři (saxofon, klavír, harmonie, kontrapunkt...). V roce 1993 získává stipendium od Ministerstva kultury ke studiu na prestižní Berklee College of Music v Bostonu (filmová hudba, jazz), kde je velice úspěšný.

Po návratu do Španělska se chvíli věnoval krátkému filmu, aby se poté začal díky pozornosti herce Gabina Diega skládat hudbu pro "velká plátna". V roce 2000 je nominovám na cenu Goya za nejlepší původní hudbu. Další nominace na cenu Goya přichází v roce 2002 za film 800 KULEK. V roce 2003 proměňuje nominaci na cenu za film SALOMÉ. Mezi jeho další díla patří "KAPITÁN ALTARISTE, za které je opět nominován na Goyu, dále 13 RŮŽÍ, film, který dostává další ocenění v roce 2008 a OXFORDSKÉ VRAŽDY, jeho třetí Goya z osmi nominací.

Jeho hudba je charakteristická silným vlivem jazzu, který se projevuje ve většině jeho prací spolu s epických stylem velkého Johnna Williamse. Ve svém rodním městě Jumilla byl 28. prosince 2008 jmenován "Hijo Predilecto de la localidad", tedy něco jako "Dítě lokality".

~~Naty "Rosalinda" Ch.~~

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1997 Carreteras secundarias

Dokumentární

2004 Retrato de Carlos Saura

TV pořady

2003 XVII premios Goya (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace