foto

Klaus Badelt

  • nar. 12.6.1967 (52 let)
    Frankfurt, Západní Německo

Biografie

Narodil se roku 1967 v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem a svou kariéru začal psaním filmové hudby pro menší projekty ve své rodné zemi a především také psaním hudby k reklamním klipům. V roce 1998 jej tehdy již Oscarový skladatel filmové hudby Hans Zimmer pozval do jeho společnosti Media Ventures (dnes Remote Control productions) v Kalifornii, v níž působí dodnes.

V USA je hudebně aktivní až od roku 2001, v němž napsal společně s Hansem Zimmerem hudbu k filmu INVINCIBLE. Jeho nejznámnějšími díly jsou však STROJ ČASU (2002), za nějž byl oceněn jako objev roku, a především velký hollywoodský blockbuster PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY (2003). V roce 2008 napsal několik úseků hudby k závěrečnému ceremoniálu olympijských her v Pekingu.

Za jeho nejúspěšnější dílo je však fanoušky a kritiky považována hudba k čínskému filmu ÚPIS. Díky těmto dvěma vazbám na čínskou kulturu dostal Badelt kontrakt na napsání opery o prvním čínském císaři s premiérou v roce 2011. Klaus Badelt dnes žije v Los Angeles.

Jirka "Broxigar" Havlíček

Host

TV pořady

2002 Durch die Nacht mit... (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 179)