foto

Jakub Zahradníček

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kameraman a režisér. Narozen 20. 2. 1981 v Brně. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, obor TV žurnalistika. V letech 2003 - 2008 byl coby "Zuřivý reportér" součástí týmu ranní show rádia Impuls.

V roce 2008 se přestěhoval do východoafrické Keni, kde se nejprve živil jako novinář, kameraman a fotograf na volné noze. V Keni založil a doposud vede produkční firmu Gecko Production, která se zaměřuje na komerční a korporátní videoprodukci a výrobu krátkých filmů.

Zrežíroval a natočil dva půlhodinové dokumentární filmy - From Dumpsite to University (2010) a Daktari, Rafiki (2011). Spolu s Davidem Čálkem se podílel na námětu, scénáři a režii celovečerního dokumentárního filmu Pirating Pirates/Pirátské sítě (2014).

Většinou jako kameraman, občas jako režisér se věnuje tvorbě videoklipů, módních videí a krátkých filmů - například "You Are It" (2013), "Gathered" (2014). Za krátký film Bulb (2014) natočený v Nairobi v rámci globálního projektu 48 Hours Film Project získal v rámci celonárodního kola cenu "Best Cinematography".

Jakub "GeckoKuba" Zahradnicek

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Dokumentární

2014 Pirátské sítě

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace