foto

Tomáš Krajča

  • nar. 4.10.1987 (31 let)
    Zlín, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

"Jak to vlastně všecko vzniklo? Nestuduji filmovou školu a nemám s filmem nic společného. Jen mám od dětství sen kterej si teď plním...napsal jsem scénář, sehnal štáb a šlo se točit...prostě jsem si to řekl a tak jsem také učinil."

Přesně takhle začala cesta Tomáše Krajči, který se narodil 4.10. 1987 ve Zlíně. Od dětství toužil stát se hercem, ale postupem času ho začala více lákat režisérská židle, jelikož začal psát své vlastní filmové náměty, které si toužil i sám zrealizovat. Rodiče s tímto nápadem nejdříve nesouhlasili, ale poté, co viděli snahu svého syna, nakonec mu pomohli a byli mu oporou.

Svůj první snímek VE STÍNU začal realizovat na začátku května roku 2010, kdy vznikl námět a poté samotný scénář filmu. Jelikož neměl žádné zkušenosti a prostředky k samotnému natáčení, začal shánět lidi do týmu, kteří by mu byli ochotní pomoct při tvorbě snímku bez nároku na velkou finanční odměnu. Jako první se spoluprací souhlasilo Audiovizuální centrum AVC-ČVUT v Praze. Poté si sehnal maskéra, hudebního skladatele, herce a sponzory, kteří mu poskytli prostory a prostředky pro natáčení. Poté se začalo připravovat samotné natáčení, které probíhalo v srpnu roku 2010 ve Zlíně a točilo se pět dní, ve kterých se vystřídalo několik natáčecích míst, jako např. hřbitov a bývalé jatka. Film byl zpracováván ve studiu AVC-ČVUT v Praze. Premiéra filmu se uskutečnila 11.12.2010 v kině Květen v Malenovicích zúčastnilo se jí 200 lidí z řady jak rodiny a kamarádů, tak široké veřejnosti.

V současné době Tomáš Krajča připravuje svůj další film. Pracuje na scénáři, shání finanční sponzory a techniku pro natáčení přímo ve Zlíně.

V budoucnu by chtěl rozjet svoji vlastní společnost, která by pomáhala těm, kteří začínají s natáčením vlastních filmů bez předchozích zkušeností nebo studií na filmových školách.

neutron.star

Režijní filmografie

Filmy

2015 Dream (amatérský film)
Living Darkness (amatérský film)
2014 Pozvánka (amatérský film)
Špatná volba (amatérský film)
2010 Ve Stínu (amatérský film)

TV seriály

2015 Pionýři hororu 2 (TV seriál)

Herecká filmografie

Filmy

2015 Living Darkness (amatérský film)
2014 Špatná volba (amatérský film)

Scenáristická filmografie

TV seriály

2015 Pionýři hororu 2 (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace