foto

Gustavo Santaolalla

  • nar. 19.8.1951 (69 let)
    El Palomar, Morón, Gran Buenos Aires, Argentina

Biografie

Gustavo Santaolalla Alfredo se narodil 19. srpna 1951 v El Palomaru, v argentinském Buenos Aires. Dvojnásobný vítěz Oskara (BÁBEL, ZKROCENÁ HORA) je známý skladatel, hudebník a hudební producent.

Santaolalla často kombinuje prvky rocku, soulu, afrických rytmů a americké populární hudby. V 70. letech vedl skupinu Arco Iris, což byla jedna ze zakládajících kapel tzv. "Argentina rock nacional". Dnes je jedním z nejvíce renomovaných hudebníků a producentů latinskoamerické scény.

Jeho profesionální hudební kariéra začala v roce 1967. Bylo mu šestnáct a založil Rainbow, kapelu, která míchala argentinský rock s tradičními prvky Latinské Ameriky. V devadesátých letech se Santaolalla stává jedním z nejdůležitějších producentů boomu latinskoamerické hudby té doby. Produkuje skupiny a interprety jako jsou Los Prisioneros, Café Tacuba, Divididos, Molotov, Julieta Venegas, Juanes, Jorge Drexler, Bersuit Vergarabat, Fobia, Árbol, Caifanes, Maldita Vecindad, Calle 13.

V pozdnějších devadesátých letech produkoval známé soundtracky jako např. AMORES PERRO, 21 GRAMŮ, MOTOCYKLOVÉ DENÍKY. Další z jeho prací byla instrumentální část soudtracku k filmu ZKROCENÁ HORA, za níž získal Oskara. Píseň "A Love That Will Never Grow Old" získala Zlatý glóbus. Také vyhrál cenu BAFTA za MOTOCYKLOVÉ DENÍKY a za BÁBEL. Mezi další ocenění patří "Premio Guadalajara" (Mezinárodní filmový festival Guadalajara) za jeho přispění k mezinárodní kinematografii. V současné době žije v Kalifornii.

~~Naty "Rosalinda" Ch.~~

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 The 79th Annual Academy Awards (TV pořad)
2006 The 78th Annual Academy Awards (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(380)