foto

Bedřich Výtisk

  • nar. 22.10.1953 (64 let)
    Chomutov, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec Bedřich Výtisk pochází ze severočeského Jirkova, narodil se ale v Chomutově. Již na základní škole účinkoval v různých dětských představeních, zpíval také v dětském pěveckém sboru, sám ale dnes říká, že tady počátky jeho pozdějšího herectví rozhodně nelze hledat. Po učňovských letech v Olomouci absolvoval základní vojenskou službu, jako pokladník potom pracoval na poště v Chomutově. Tady ale dlouho nevydržel a první zkušenost s divadlem učinil v zaměstnání jevištního technika v Divadle pracujících v Mostě.

Již v Mostě začal hrát menší role, další angažmá měl postupně v Opavě, Ostravě a Uherském Hradišti. Stále větší herecké příležitosti navíc dostával od významných režisérských osobností, jako byl například Jan Kačer (Prémie ve Slezském divadle v Opavě). Především ve spolupráci s Milošem Hynštem a Přemyslem Rutem začal Bedřich Výtisk uzrávat ve významnou hereckou osobnost na jevišti Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kde odehrál velké role v domácím i světovém repertoáru (Obchodník s deštěm, Lucerna, Scapinova šibalství).

Z Uherského Hradiště se vrátil do severních Čech a v Divadle F. X. Šaldy v Liberci opět prokázal své schopnosti v zajímavých hereckých úkolech (Zelňačka, Drobečky z Perníku). V době svého libereckého angažmá absolvoval také svůj debut před filmovou kamerou a jako psychiatr se objevil ve filmu ŽILETKY (1993). V roce 1998 se Bedřich Výtisk stal členem činohry Národního divadla v Brně, kde působí dosud. Z četných příležitostí, které na přední brněnské scéně dostal, připomeňme hru Pan Puntila a jeho služebník Matti, v níž vytvořil ústřední dvojici s Mariánem Labudou, oblibu u diváků získal také díky představením Dalskabáty, hříšná ves nebo Škola manželů, několik zajímavých kreací předvedl i v shakespearovském repertoáru.

Televizním divákům se představil menší rolí v seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY (2003), kamera České televize zaznamenala také některá představení brněnského Národního divadla s jeho účastí. Kromě divadla spolupracuje Bedřich Výtisk také s dabingem, jeho hlas jsme mohli slyšet ze zahraničních televizních seriálů nebo animovaných filmů, pro televizi Nova namluvil Anthonyho Quinna v jedné z jeho slavných rolí ve filmu ZVONÍK U MATKY BOŽÍ (Notre Dame de Paris, 1956).

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Filmy

1993 Žiletky

TV seriály

2012 Vetřelci a lovci (TV seriál)
Užij si se psem (E03)
2011 Okno do hřbitova (TV seriál)
Imbecil (E02)
2000 Četnické humoresky (TV seriál)
Ochotníci (S02E04)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace