foto

Ella Purnell

  • nar. 17.9.1996 (23 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Ella Purnell se narodila v Londýně, kde v současné době žije se svou matkou, má tři mladší nevlastní bratry. Vystudovala City of London School for Girls a souběžně navštěvovala týdenní kurzy divadelní školy Sylvia Young, která se zároveň stala její první agenturou.

V roce 2008 porazila více než stovku dívek v divadelní hře Oliver! Tato role ji vydržela celý rok. Po skončení této etapy se úspěšně ucházela o jednu z hlavních roli ve filmu Neopouštěj mě. Jednalo se o roli mladšího já postavy Ruth, jejíž starší verzi si zahrála Keira Knightley. Poté následovaly filmy Ways to Live Forever a Nezvaní hosté. V roce 2012 oznámila, že si zahraje po boku Chloe Moretz ve filmu Kick-Ass 2. Během natáčení se z dívek staly dobré kamarádky.

V roce 2014 se objevila ve dvou filmech, ve filmu WildLike a ve filmu Maleficent, kde si zahrála mladší verzi hlavní postavy, kterou ztvárnila Angelina Jolie. Následoval televizní film od britské společnosti Channel 4 s názvem Cyber Bully, kde si zahrála po boku Maisie Williams, kterou můžeme znát ze seriálu Hra o trůny.

V roce 2016 se objevila ve dvou filmech, konkrétně ve filmu Tarzan, kde si zahrála opět mladší verzi hlavní postavy, tentokrát Jane (starší verzi si zahrála Margot Robbie), a ve filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Jaroslav "Jardismo" Lepšík

Herecká filmografie