foto

Kyle Eastwood

  • nar. 19.5.1968 (50 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kyle Eastwood se narodil 19. Května 1968 v Los Angeles v Kalifornii. Je synem slavného otce Clinta Eastwooda. Po něm zdědil jak lásku k filmu, tak i k hudbě. Jako teenager Kyle debutoval ve snímku HONKY TONK MAN (1982), který režíroval jeho otec a oba si v něm společně zahráli strýce se synovcem, kteří cestují do Nashvillu na hudební soutěž. Krátce po natáčení začal Kyle navštěvovat hereckou školu. Neúspěšně se snažil získat roli ve filmu KARATE KID, kterou pak dostal Ralph Macchio.

Eastwood junior však velmi brzy zjistil, že ještě více, než herecká dráha ho zajímá hra na kytaru a v následujících letech pracoval jako studiový hudebník. Podílel se například na nahrávání soundtracku k filmu NESMIŘITELNÍ (UNFORGIVEN - 1992). I nadále se Kyle věnoval hudbě, především jazzu, ke kterému zdědil lásku po svém otci a stal se z něho uznávaný basista. Na svém kontě má dvě alba, která byla velmi kladně přijata kritikou.

Své debutové album FROM THERE TO HERE nahrál za přispění několika známých umělců v čele s Joni Mitchellovou, jejíž hlas zazněl v nové verzi písně Marvina Gaye TROUBLE MAN. V roce 2004 nahrál Kyle Eastwood další desku PARIS BLUE. Čas od času se mladý hudebník objeví i na filmovém plátně po boku svého slavného otce. Zahrál si menší, většinou spíše epizodní role, například ve filmu MADISONSKÉ MOSTY (THE BRIDGES OF MADISON COUNTY - 1995).

Napsal také dvě skladby k filmu TAJEMNÁ ŘEKA (MYSTIC RIVER - 2003), rovněž režírovaném jeho otcem. V roce 1996 vystoupil se svou hudební skupinou THE KYLE EASTWOOD´S QUARTET v Carnegie Hall na Jazzovém koncertě uspořádaném na počest jeho slavného otce Clinta Eastwooda. I dnes se Kyle podílí na filmové hudbě. Mezi jeho poslední kompozice patří hudba k snímku DOPISY Z IWO JIMY (THE LETTERS FROM IWO JIMA - 2006) či spolupráce na hudbě k filmu GRAN TORINO. O tomto talentovaném umělci v budoucnu určitě ještě uslyšíme ve spojení s filmovou hudbou.

Radek "ClintEastwood" Prokeš

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2008 Letní čas
1995 Madisonské mosty
1982 Honky Tonk Man
1980 Bronco Billy
1976 Psanec Josey Wales

Dokumentární

2012 Lalo Schifrin (TV film)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(25)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace