Reklama

Reklama

Antonio Pinto

Antonio Pinto

nar. 1967
Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazílie

Biografie

Brazilský hudebník a filmový skladatel Antonio Pinto se narodil v roce 1967 v Riu de Janeiro. Je synem známého karikaturisty Ziralda, mladším bratrem režisérek Daniely Thomas a Fabrizie Pinto Alves, bratrancem filmového herce Fernanda Alves Pinto. Hudba přišla do jejich domu skrze sestry, když mu bylo sedm osm let, protože v té době chodily s hudebníky. Jedna ze sester měla přítele basového kytaristu a Antonio ho začal napodobovat. V domě byly klavír, soubor bicích a kytara a on na nástroje začal hrát ze zvědavosti. Předstíral, že je hudebníkem, zavřel oči a byl na vlastní koncertním show. Tři důležitá alba jeho dětství od Weather Report, Stanley Clarke a Miles Davis mu otevřely mysl, pokud jde o poslech hudby, což považuje za zcela zásadní pro svou příští tvorbu.

Mezi Pintovy nejznámější filmové počiny patří brazilské filmy HLAVNÍ NÁDRAŽÍ (1998), V ŽÁRU SLUNCE (2001) a MĚSTO BOHŮ (2002). Příspěvek dvou songů do Mannova úspěšného dramatu COLLATERAL (2004) proměnil ve výhru ceny ASCAP Award 2005 spolu s kolegou Jamesem Newtonem Howardem. S režisérem Mannem později spolupracoval na dokumentu stanice HBO WITNESS mapujícím novou generaci mladých fotografů v průběhu válečných konfliktů v Brazílii, Mexiku aj. Za hudební doprovod k dramatu LÁSKA ZA ČASŮ CHOLERY (2008) byl nominován na Zlatý Glóbus. Osobním vkladem výrazně přispěl k příznivé medializaci brazilského automobilového závodníka Senny ve stejnojmenném dokumentu z roku 2010. Rejstřík filmové hudby dále zahrnují hvězdné akční filmy OBCHODNÍK SE SMRTÍ (2005), MOJE LETNÍ PRÁZDNINY (2012) a nejnověji SNITCH (2013) o milujícím otci, který vstoupí do boje s drogovým kartelem, aby zmírnil tvrdý trest synovi, jenž mu hrozí za falešné obvinění.

Charismatický umělec má dar trpělivosti, jež růže přináší. Jeho hudba se postupně vyvíjela s technikou, první práce tvořil pomocí záznamníku, zařízení se postupně zdokonalovalo. Hudební znalosti rostly spolu s technickými a přispívají ke zdaru vynaložené námahy. Hudbu skládá v domácím studiu, používá profesionální nástroje, hudební programy, analogové syntezátory, hudební pracovní stanici a vlastní rozum. Proces tvoření nazývá „pletením“. Distribuuje hudbu do celého filmu, pozoruje, jak ladí s pohyblivým obrazem, nakonec vše reviduje až k finálnímu výsledku splynutí s filmem. Osobní citát: „Můj profesní život je druh nehody. Americký styl – to je to co budu dělat, budu v tom nejlepší – je přesný opak toho, jak pracuji. Věci se u mě dějí velmi přirozeně. Hudba sama o sobě je přirozený proces, nic násilného. Jsem tam, kde jsem, zcela náhodou.“ Nositel řady mezinárodních ocenění založil vlastní vydavatelství Pintology.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Skladatel

Herec

Filmy
2006

Svět drog

Dokumentární
2004

City of Night

Ovládací panel

Fanklub

(70)

Reklama

Reklama