Reklama

Reklama

Petr Šiška

Petr Šiška

nar. 04.05.1965 (56 let)
Třinec, Československo

Biografie (1)

Narodil se dne 4. května 1965 v Třinci. Vystudoval gymnázium s výborným prospěchem a před nástupem na VŠ studium - obor učitelství se živil různě, např. jako pomocný dělník, topič na zimním stadionu. Již za studií na VŠ se stal umělcem ve svobodném povolání. Od roku 1987 se živil jako profesionální hudebník ve skupinách Petarda, Excitron a doprovázel kapely Věry Špinarové a Heidi Janků. V roce 1990 si zkusil moderování Nočního proudu Českého rozhlasu a působil také… (více)

Zajímavosti (3)

Ženská pomsta (2020)

  • Režisér filmu a spoluautor scénáře Dušan Rapoš uvedl: „Bylo to fajn. Celý štáb v čele s mými skvělými kamarády, producentem Petrem Šiškou a kameramanem Davidem Ployharem, odvedl profesionální práci a do filmu o ženské solidaritě dal i něco navíc. Své srdce, talent a trpělivost. Také jsem měl tu čest dělat Ženskou pomstu s výbornými herci, které to bavilo. Na place panovala pohoda a já bych rád, aby se tato pohoda přenesla taky do filmu a potěšila diváky. A to nejen ženy.“ (SONY_)

Když draka bolí hlava (2018)

  • „Právě díky Čmoudíkovi přechází ve filmu čeština plynule do slovenštiny a naopak. Diváci si tak mohou uvědomit historickou sounáležitost obou jazyků a zjistit, jak blízko a přitom daleko mají k sobě dva národy někdejšího Československa,“ říká k pohádce Petr Šiška. (SONY_)

Galerie (38)

Reklama

Scenárista

Host

Producent

Spisovatel

Filmy
2018

Když draka bolí hlava - kniha

Herec

Filmy
2017

Muzzikanti

Dokumentární
2018

Film o filme: Když draka bolí hlava (TV film)

2016

Recitál Bohuše Matuše (koncert)

2014

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Věra Špinarová (S06E02)

Hudební videoklipy
2012

Buty: Píseň práce

Ovládací panel

Reklama

Reklama