foto

Ludovico Einaudi

  • nar. 23.11.1955 (65 let)
    Turín, Itálie

Biografie

Ludovico Einaudi (* 23. listopad 1955) je italský pianista a hudební skladatel v oboru vážné hudby. Je vnukem Luigiho Einaudiho, druhého poválečného prezidenta Itálie. Ke hře na klavír jej přivedla v dětství matka. Hudební kompozici a skladbu vystudoval na Verdiho konzervatoři v Miláně. Později také studoval pod vedením Luciana Beria. V roce 1982 obdržel stipendium Tangelwoodského hudebního festivalu, jenž je každoročně pořádán v Massachusetts, USA.

Po studiích strávil několik let skládáním hudby klasickým způsobem. V polovině osmdesátých let se pokusil seberealizovat tanečními skladbami, později se však vrátil k pianu. V roce 1996 vydal debutové album Le Onde, které se stalo nejprodávanějším albem v Itálii a Velké Británii. V roce 2002 získal ocenění Italian Music Awards za hudbu složenou pro film SVĚTLO MÝCH OČÍ (2001). Za hudbu k filmu DOKTOR ŽIVAGO (2002) byl oceněn Zlatou medailí na filmovém festivalu v New Yorku. Velmi očekávané a ceněné album Divenire vyšlo v roce 2007 a některé skladby provází množství reklam, sportovních spotů, filmů (I'M STILL HERE – 2010, INSIDIOUS – 2010, NEDOTKNUTELNÍ – 2011, J. EDGAR - 2011) a seriálů (TOP GEAR, HOLBY CITY, pilotní díl DEREK - 2012). Oblíbená skladba Primavera zazněla v traileru k filmu PŘEDČÍTAČ – 2008, další kompozice zněly v traileru k dramatu ČERNÁ LABUŤ (2010).

Einaudiho hudba je meditativní a introspektivní, založena na minimalismu, světové hudbě a současném popu. Uvítací charakteristický prvek jímavého zvuku ticha, zvláště v protikladu dnešní hektické době, jej řadí mezi nejúspěšnější a nejžádanější skladatele. Inspirován cestami po Africe dosáhl ve své tvorbě úplné svobody projevu. Pravidelně koncertuje po celém světě s nadšenými ovacemi fanoušků i kritiky. Kromě práce v umělecké branži se věnuje intenzivně charitě na pomoc černému kontinentu. Ve vzácných okamžicích volna komponista odpočívá na jedné z piemontských vinic.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 situazione di mia sorella non è buona, La (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 770)