foto

Violante Placido

  • nar. 1.5.1976 (44 let)
    Řím, Lazio, Itálie

Biografie

Jejími rodiči jsou režisér Michele Placido a herečka Simonetta Stefanelli, která se mimo jiné objevila v prvním díle trilogie The Godfather v roli Apollinie Vitelli-Corleone, ženy Michaela Corleone (Al Pacino). Proto se není čemu divit, že i Violante zabrousila do světa filmu.

První filmovou příležitost dostala ve filmu QUATTRO BRAVI RAGAZZI (1993), který režíroval její otec. Známou tváří na apeninském poloostrově se stala díky roli v seriálu JACK FRUSCIANTE È USCITO DAL GRUPPO (1996) a první hlavní filmové role se dočkala o šest let později v L'ANIMA GEMELLA režírovaném Sergio Rubinim. V rodné Itálii byla nominována na několik filmových ocenění, za zmínku stojí nominace na cenu Davida Di Donatella za nejlepší ženskou herečku, což je obdoba amerických Oscarů, či nominace na cenu Silver Ribbon udělovanou národním sdružením filmových žurnalistů. Domácí filmová scéna jí začala být malá. V roce 2010 vyslyšela volání Hollywoodu a objevila se po boku George Clooneyho v THE AMERICAN.

Zajímavostí je, že Violante pošilhává i po světe hudby. Na svém kontě má pod pseudonymem Viola vydané album Don't be shy (2005), na kterém si všech deset singlů složila sama a proslýchá se, že v brzké době chystá vydání druhé desky.

Martin "žvanimírek" W

Herecká filmografie