foto

Salim Kechiouche

  • nar. 2.4.1979 (41 let)
    Lyon, Francie

Biografie

Ve svých 15 letech byl objeven francouzským režisérem Gaëlem Morelem. Morel mu dal první příležitost ve filmu À TOUTE VITESSE, který šel do kin v roce 1996. Kechiouche od té doby hrál ve většině Morelových filmů, včetně PREMIÈRES NEIGES z roku 1999, LE CLAN z roku 2004 a APRÈS LUI z roku 2007. Salimovi se herectví tak zalíbilo, že začal studovat na herecké akademii, kde promoval v roce 2002.

Salim nyní žije v Paříži a dělí svůj čas mezi film a divadlo. Vedle Morela, Salim spolupracoval i s dalšími francouzskými režiséry jako třeba François Ozon, ale stejně tak i s režiséry zahraničními. V roce 2003 Kechiouche hrál roli Karima ve filmu GIGOLO, který režíroval Bastian Schweitzer a kde hrál po boku Amandy Learové. Salim tu hrál roli sebezničujícího gigola, který se snaží dostat zpět svůj život. Film byl v kategorii krátkometrážních filmů v roce 2005 nominován na Cenu Zlatého medvěda na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. Salimovo portfolio zahrnuje široké spektrum rolí, ať už v krátko nebo dlouhometrážních filmech, hrách nebo televizních seriálech.

V svých filmech zazářil hlavně v GRANDE ÉCOLE z roku 2004, kde ztvárnil roli Mécira a ve filmu ze stejného roku LE CLAN v roli Hichama. Le Clan šel do USA pod názvem THREE DANCING SLAVES. V Paříži na jevišti si zahrál roli Giuseppe Pelosiho, milence a vraha Pier Paola Pasoliniho, a to ve hře Vie et Mort de Pier Paolo Pasolini, kterou napsal Michel Azama.

Kechiouche byl v roce 1998 šampionem Francie v kick boxu a v roce 1999 a 2002 stanul na druhém místě na šampionátu v Thajském boxu. Jeho boxerský talent byl ve filmech využit, znatelně však ve filmech jako LES AMANTS CRIMINELS, ARCHIVES DE NUIT, LE CLAN, NOS RETROUVAILLES, a když hrál sám sebe v experimentálním snímku CINÉMATON. Jistou pozornost na sebe upoutal díky scéně ve sprše filmu LES AMANTS CRIMINELS, v USA pod názvem Criminal Lovers.

Wences

Host

TV pořady

2005 Les grands du rire (TV pořad)