foto

Bergüzar Korel

  • nar. 2.9.1982 (36 let)
    Istanbul, Turecko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bergüzar Gökçe Korel, divadelní a filmová herečka, se narodila 2.9.1982 v Istanbulu. Je mladší dcerou slavného Tanju Korel a Hülya Darcan. Dětství trávila v Ulus, kde navštěvovala i základní školu. Středoškolské vzdělání pak získala na Yildizské akademii. Navštěvovala kurzy herectví na univerzitě Mimar Sinan a během studia se profesionálně věnovala volejbalu, kterého nakonec kvůli herectví musela nechat. Zahrála si v několika reklamách (Pantene) a v roce 1998 přišla její první seriálová role v Kırık Hayatlar.

Dalším krokem v její kariéře byl film KURTLAR VADISI - IRAK (Údolí vlků). Nabídka na roli přišla v roce 2005, tedy ve stejném čase, kdy byl její otec hospitalizován v nemocnici. Bergüzar váhala, role byla obtížná (musela se naučit arabsky) a navíc nechtěla kvůli otcově nemoci opuštět rodinu, ale matka ji přemluvila slovy : "Táta by si to přál." Ještě tentýž rok Tanju Korel zemřel. V roce 2006 přišla prozatím její největší a také nejúspěšnější role. Role Šeherezády Evliyaoğlu, matky těžce nemocného syna, která se kvůli penězům na jeho léčbu vyspí se svým zaměstnavatelem. Seriál BINBIR GECE (Tisíc a jedna noc) získal v Turecku obrovskou sledovanost ihned po odvysílání prvních dílů a Bergüzar byla oceněna nejlepší herečkou roku. Během natáčení se zamilovala do představitele Onura Aksala, kterého si zahrál Halit Ergenç. V roce 2009 se vzali a dnes společně vychovávají syna Aliho.

Bergüzar je v Turecku považována za místní Angelinu Jolie, jelikož aktivně pomáhá dětem z dětských domovů. Snaží se je především vést ke sportu a lásce k filmu a divadlu.

shioo

Herecká filmografie

Filmy

2019 Bir Aşk İki Hayat
2018 Başka İhtimal
2009 Ask geliyorum demez
2006 Údolí vlků
2005 Cemalim (TV film)

TV seriály

2016 Vatanım Sensin (TV seriál)
2012 Karadayı (TV seriál)
2011 Velkolepé století (TV seriál)
2010 Bitmeyen Şarkı (TV seriál)
2006 Tisíc a jedna noc (TV seriál)
2005 Zeytin Dalı (TV seriál)

TV pořady

2011 EXKLUZÍVNE: Všetko o Šeherezáde a Onurovi (TV pořad)
1998 Çocuktan Al Haberi (TV pořad) - mod.
1996 Beyaz Show (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace