foto

Gackt

  • nar. 4.7.1973 (47 let)
    Okinawa, Japonsko

Biografie

Gackt Camui (vl. jménem pravděpodobně Satoru Okabe) je japonský zpěvák, herec a příležitostný model. Narodil se 4. července 1973 v Okinavě jako prostřední ze tří dětí. Má starší sestru a mladšího bratra. Už od mala se projevoval jako problematické dítě: rád plavával daleko od břehu v moři, což se mu málem vymstilo, když se málem utopil. Od té doby, přibližně v jeho sedmi letech, tvrdil, že vidí a komunikuje s duchy. Jeho hudební vzdělání začalo od tří let, kdy byl donucen rodiči hrát na klavír. Po asi čtyřech letech mu rodiče dovolili přestat a on se začal učit na kytaru a bicí.

V roce 1995 se přidal jako zpěvák ke skupině Malice Mizer, odkud ale po čtyřech letech odchází. Jeho sólo kariéra začala oficiálně 19.5.1999. Jeho hudba se objevovala jako soundtracky pro několik videoher (např. Final Fantasy- Dirge of Cerberus), bylo podle něj vytvořeno i několik postav (např. Cloud Strife). Jako sólový umělec vydal přes 15 alb.

Již od začátku své kariéry hraje s hudební skupinou GacktJOB (You, Chachamaru, Jun-Ji, Chirolyn aj.) tato skupina byla ale v průběhu roku 2010 pozastavena a místo ní vznikla Yellow Fried Chinkenz, kde z původní sestavy zbyli pouze You a Chachamaru.

V roce 2003 si zahrál jednu z hlavních postav ve filmu MOON CHILD, po boku dalšího japonského zpěváka HYDEta. O osm let později (tj. 2010) mezinárodně debutoval po boku Demi Moore a Joshe Harnetta ve filmu BUNRAKU. Ztvárnil také postavu Jo Teigai, hlavního záporného hrdinu v seriálu TEMPEST. Objevil se také v seriálu FUURIN KAZAN a mohli jste jej vidět i v malé roli sadistického vraha v seriálu MR. BRAIN.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 Bokura no džidai (TV pořad)
1976 Tecuko no heja (TV pořad)

Fanoušci tvůrce