foto

Matt Ryan

  • nar. 11.4.1981 (37 let)
    Swansea, Wales, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Matthew Ryan Evans se narodil 11.4.1981 ve Swansea, Walesu. Jeho otec Steve Evans byl pošťákem, později hudebním producentem. Matka Maria Evans byla učitelkou tance. Matt navštěvoval základní školu v Penyrheolu, a všeobecné gymnázium v Gorseinonu. To ovšem nedokončil, a přešel na blízkou Gorseinskou vysokou, kde dokončil BTEC Performing Arts Course.

Už jako dítě se objevil ve West Endské verzi Bídníků, v roli Gavrocheho. V roce 2003 dostudoval Bristol Old Vic, a v roce 2004 se přidal k Royal Shakespeare Company. Jeho nejvýraznější rolí je prozatím Mick Rawson, jeden z agentů FBI a hlavních postav třináctidílného seriálu Myšlenky Zločince - Chování Podezřelých. Objevil se v téměř neviditelné roličce Gerryho, ve filmu Velký den slečny Pettigrewové, a ve zrovna tak malé roli feťáka, ve filmu Po krk v extázi, s Danielem Craigem. Ve výraznější roli jsme ho mohli vidět např. jako bankovního lupiče s britským přízvukem, v komedii Flypaper.

Slečna "Heroine" Moudrá

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2011 With These Hands

Scenáristická filmografie

Filmy

2011 With These Hands

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace