foto

Camille Keaton

  • nar. 20.7.1947 (73 let)
    Pine Bluff, Arkansas, USA

Biografie

Herečka Camille Keaton se narodila 20.července 1947 v oblasti Pine Bluff, v americkém státě Arkansas. Je vzdálenou příbuznou slavného komika němého filmu, Bustera Keatona. Až do roku 1960 navštěvovala střední školu Eudora v Arkansasu, poté se její rodina přestěhovala do Atlatny, stát Georgia. V roce 1969 byla přímým spoluúčastníkem vážně autonehody, jež na ní zanechala doživotní následky v podobě jizev ve tváři.

Camille prapůvodně pracovala jako asistentka, či hosteska pro společnost Amtrak (americká státní železniční společnost), její debutová role přišla v roce 1972, kdy ztvárnila roli studentky Solange ve filmu Solange - teror v dívčí škole. Americký spisovatel, producent a vyhledávač filmových nadějí Robert Phillip Marcucci o ní tehdy řekl, navzdory její drobné postavě dokáže díky svému mystickému pohledu a grimasám "vykrást" spoustu filmových momentů a strhnout tak divákovu pozornost na sebe.

Díky svému vzezření se Camille objevila v roce 1972 na titulní straně pánského zábavního časopisu Playmen. V roce 1978 vyhrála na španělském festivalu Catalonian International Film Festival hlavní hereckou roli za film Plivu na tvůj hrob (I spit on your grave), což je zároveň její největší filmovou rolí - tento film se taktéž dočkal svého remaku v roce 2010 a pro úspěch i pokračováním remaku v roce 2013.

Po několika minirolích se poté objevila už pouze v hororu The Butterfly room (2012). Zajímavostí je, že se v roce 2012 mihla ve filmu Lords of Salem známého kontroverzního režiséra Roba Zombie, ovšem její scény (společně ještě se scénami herců Clintona Howarda a Udo Kiera), byla nakonec vystřiženy.


Ondra "herr_carter" Šich